Закон і порядок про полювання на території України

Джерело: risshunter.com

Відомо, що для певного виду тварини або птиці необхідна відповідна середовище проживання. Україна славиться своїми мальовничими пейзажами. Це країна, де є все. Це ліси, рівнини, передгір'я, озера, річки, степи і гаї. Приємна новина, на території країни проживають тварини і птахи, полювання на яких дозволена.

Для новачків у цій справі варто пояснити, що не можна вирушати на полювання в будь-який зручний для людини час. Існує закон України про полювання, в якому прописуються найменування тварин, птахів, а також регіони, де можна їх зустріти, і в який час дозволено їх відстрілювати. Також існують правила полювання, де можна отримати більш детальну інформацію. Кожна область і регіон країни славиться своїми особинами. Наприклад, на півдні України популярне полювання на муфлона (рід баранів) і птахів. У Харківській області мешкають олені, на Донбасі - вовки. Лісові і болотисті місця багаті лосями, а середня смуга - оленями.

Сезони полювання

Процес підготовки безпосередньо до самої полюванні починається за кілька до її початку. Це збір речей, підготовка спорядження та інші приємні для бувалого мисливця дрібниці. Важливим стає питання, що означає сезон полювання. Цей екстремальний рід діяльності, службовець не тільки розвагою, але і заробітком для багатьох людей ділиться на три сезони:

  • Весняний. Його тривалість у середньому не перевищує 10 днів.
  • Зимовий сезон з тривалістю не більше 3 місяців.
  • Осінньо-літній сезон, найтриваліший за часом період офіційного дозволу полювання на деякі види тварин і пернатих. Його тривалість перевищує показник в 3 місяці.


Весняний період часу можна назвати найбезпечнішим для тварин і їх пернатих друзів. Вся справа в тому, що практично по всій території країни полювання заборонене. Дозволена лише полювання на пернатих і то, з великими обмеженнями. Знову ж, дані умови прописані в правилах полювання.

Особливо злісним порушенням з прирівнянням до браконьєрства є полювання з собаками в цей період часу. Вся справа в висиджування і виведення потомства, яке припадає на весняний період.

Літньо-осінній сезон вважається відкритим з офіційного дозволу на відстріл пернатих, які проживають в болотистій місцевості. Мисливські собаки можуть проявити свої таланти. Качка, тетерева, рябчики та багато інших пернаті сприяють прояву не тільки навичок у стрільбі, а й іншим спортивним орієнтуваннях.

Початок зимового сезону полювання збігається з моментом початку зими (1 грудня).

Переважно починається полювання на хутрових звірів. Якщо в осінньо-літній сезон практикується колективна і частково індивідуальне полювання, то зимовий період славиться індивідуальної полюванням.

Терміни мисливського сезону в 2015

Закон про полювання обумовлює конкретні дати і найменування тварин і птахів, яких можна відстрілювати в певний проміжок часу. На цей період продаються індивідуальні та колективні дозволу. Також законом обмовляється можна розв'язати кількість відстрілу тварин на одну людину. Порушення цього закону розцінюється як браконьєрство і несе за собою кримінальну та адміністративну відповідальність.

1. У 2015 році індивідуальне полювання дозволена в період з 15 травня і до 31 жовтня на самця козулі. Самок цієї тварини дозволено відстрілювати в період з 1 вересня і до 31 грудня. У цей період часу також можна відстрілювати самок кабана, включаючи молодий виводок, здатний до самостійного існування. На самців кабана полювання дозволене в період з 1 серпня і до 31 січня наступного року.

2. Куницю і бобра можна відстрілювати з 1 жовтня і по 28 лютого наступного року. На борсука сезон відкритий з 1 жовтня і до 30 листопада.

3. З 8 серпня до 29 листопада після 6 години вечора дозволено полювання на багато видів пернатих птахів. Виняток склали кілька видів.

4. Індивідуальне полювання дозволена всі дні. Колективному полюванні виділили дні:

  • Полювання на зайця здійснюється тільки по неділях;
  • Полювання на парнокопитних - субота, неділя;
  • Полювання на лісову собаку, лисицю і вовка здійснюється протягом усього тижня, але в присутності єгерської служби.

У кожній області і регіоні можуть встановлюватися свої терміни початку і продовження мисливського сезону.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: