Дозвіл на травматичну зброю – Як отримати, необхідні документи

Тим, хто хоче стати володарем компактного і ефективного засобу для самооборони, і цікавиться, чи потрібний дозвіл на травматичний пістолет – пам'ятайте, що ліцензію на травматичну зброю треба мати обов'язково. Однак не всім громадянам дозволяється володіти «травматиком». Чинне законодавство чітко визначає список категорій людей, які мають право в Україні отримати дозвіл на травматичний пістолет.

Таке право надається працівникам суду, працівникам правоохоронних органів і їх близьким родичам, особам, які беруть участь у кримінальному судочинстві, журналістам – в тому числі позаштатним, депутатам, членам формувань, які охороняють громадський порядок і державний кордон. Також дозвіл на травматичну зброю видається військовослужбовцям (виняток – ті, хто перебуває на строковій військовій службі) і державним службовцям.

Якщо розглядати категорії, які відносяться до правоохоронних органів, то дозвіл на «травматику» надається працівникам органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, митних органів. Крім цього, дозвіл на «травмат» може бути надано співробітникам органів охорони державного кордону, органів державної фіскальної служби, органів рибоохорони та державної лісової охорони, а також працівникам інших органів, які здійснюють правовстановлюючі або правоохоронні функції.

Як отримати дозвіл

Щоб розібратися, як отримати дозвіл на травматичну зброю, слід враховувати наступні моменти. Головними умовами, які дозволяють отримати дозвіл на травматичну зброю в Україні, є: вік – вам має виповнитись як мінімум 21 рік, також у вас не повинно бути судимості, психічних захворювань і медичних протипоказань щодо використання зброї. Щодо всіх останніх умов, щоб у підсумку оформити дозвіл на травматичний пістолет або іншу зброю, слід отримати довідки.

Для тих, хто не належить до вище перелічених категорій громадян, найбільш реалістичним сценарієм для того, щоб все-таки отримати дозвіл на носіння травматичної зброї, є оформлення «спеціального статусу» позаштатного журналіста. Для цього рекомендується звернутися в місцеві видання ЗМІ. Виданий дозвіл на купівлю травматичної зброї 2016 дійсний 3 місяці. Після купівлі зброї його потрібно зареєструвати. Пістолет, три стріляні гільзи (видаються зазвичай з новим пістолетом) і «корінець» дозволу слід віднести до місцевого відділення дозвільної системи. Протягом тижня–місяця вам видають «корочку», що дає право носити і зберігати «травматику».

Які документи потрібні і де отримувати дозвіл?

Потенційні власники «травматика» часто задаються питаннями «Як самостійно оформити дозвіл на зброю?», «Де отримати дозвіл?» і «Які документи потрібні для цього?». Оформити дозвіл можна виключно в місцевих відділеннях дозвільної системи. Туди необхідно прибути з письмовим клопотанням про видачу дозволу, заповненою карткою-заявкою, медичною довідкою, в якій вказується відсутність протипоказань, що перешкоджають купівлі зброї – довідкою форми 127/О.

Також потрібно подбати про наявність довідки управління інформаційних технологій ГУ МВС області, яка підтверджує відсутність судимості – довідки форми ІП-1, рапорту дільничного інспектора поліції, що підтверджує перевірку за місцем проживання, довідки, яка засвідчує те, що ви пройшли навчання матеріальної частини зброї, поводження з нею і її використання, квитанції банку про оплату послуг дозвільної системи, квитанції банку про оплату коштів за бланк дозволу на право купівлі, і документу, який підтверджує те, що ви відноситесь до однієї з вище зазначених категорій громадян. Скільки коштує дозвіл? Сума не перевищує 200 грн, плюс до цього варто додати витрати на довідки і навчання стрільбі.

Продовження дозволу

Під продовженням дозволу на травматичну зброю мається на увазі перереєстрація зброї. Цю процедуру слід проводити кожні три роки – саме такий термін дозволу на носіння та зберігання «травмата» передбачає нинішнє законодавство. Як оформити дозвіл – описано вище. Вся процедура повторюється, крім навчання, тому над цим питанням краще подбати завчасно і не відтягувати його до останніх днів дії дозволу.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: