Пістолет Hudson H9

Останнім часом пластик впевнено потіснив сталь в окремих деталях вогнепальної зброї. Незважаючи на те, що полімери повністю справляються з навантаженнями, які виникають при використанні зброї, дозволяють знизити загальна вагу і вартість, багато хто все ще не довіряють пластику. З цієї причини, дуже рідко, деякі виробники випускають повністю металеву зброю. Цього року подібний пістолет представила компанія Hudson. З урахуванням того, що більшість моделей вогнепальної зброї на виставці SHOT Show 2017 були більш ніж на половину пластикові, то такий пістолет відразу привернув до себе увагу.

Причини появи пістолета Hudson H9

Як завжди поява нового зброї провокується попитом на ринку. Дійсно останнім часом занадто багато нових моделей пістолетів виготовляють з пластиковими рамками, виключення становлять хіба що пістолети під дуже потужні патрони, яких не так багато.

Таким чином, на ринку утворилася нехай і невелика, але вільна ніша, зайнявши яку виробник може отримати прибуток. Поки інші компанії гналися за державними замовленнями, конструктори Hudson спроектували новий пістолет з металевою рамкою.

Крім повністю металевої конструкції пістолет має ще одну перевагу перед аналогічним зброєю – він створений на базі всім відомого Colt 1911. Хоча багато і відносяться до М1911 як до недоторканної класики, не менша кількість людей розуміє, що, як не крути, але зброя застаріла і потребує оновлення. Таким чином, успіх пістолету можна гарантувати, нехай і у невеликого кола любителів зброї.

Конструкція пістолета Hudson H9

Незважаючи на те, що основою для пістолета послужив Colt 1911, у них досить багато як зовнішніх, так і внутрішніх відмінностей. В першу чергу у пістолета відсутній курок. Ударно-спусковий механізм зброї – ударниковий, тільки подвійної дії – так би мовити, за останнім словом збройової моди.

Другою явною відмінністю є збільшена рамка під стволом. Цей прилив пояснюється тим, що конструктори значно знизили висоту направляючої поворотної пружини. Зроблено це для того, щоб зменшити підкидання пістолета при пострілі. Наскільки ефективне таке рішення – судити важко, але якщо навіть мінімальний ефект є, то чому б і ні.

Наступна деталь, яка привертає увагу – це спускова клавіша. На ній розташувався автоматичний запобіжник, який забезпечує безпеку поводження зі зброєю. Власне це єдиний запобіжний пристрій пістолета Hudson H9. Незважаючи на те, що на тильній стороні рукояті явно видно клавішу автоматичного запобіжника, характерного для Colt 1911, ця деталь не має ніякого призначення, вона залишена для більшої схожості з оригінальним пістолетом.

Крім зміненого ударно-спускового механізму зброї, зміни торкнулися і системи автоматики, яка хоч і працює як і раніше за рахунок використання енергії віддачі при короткому ході ствола, але тепер уже без «сережки», що хитається. Тепер зниження казенної частини ствола для розчеплення його з кожухом-затвором відбувається за рахунок фігурного вирізу в припливі під патронником. Зчеплення ж ствола з кожухом-затвором здійснюється за рахунок виступаючої частини над патронником, яка входить у вікно для викиду стріляних гільз.

Прицільні пристосування пістолета складаються з цілика і мушки, які можуть бути зняті і замінені на інші. Крім того, під стволом зброї в рамці є посадочне місце для ліхтарика або лазерного вказівника цілі.

Беручи до уваги всі ці зміни, можна зробити нескладний висновок, що пістолет Hudson H9 – ця зброя просто зовні схожа на Colt 1911. Насправді ж це зовсім інший пістолет зі своїми особливостями в конструкції, а відповідно й зі своїми перевагами і недоліками.

Характеристики пістолета Hudson H9

Через те, що конструктори свідомо відмовилися від пластику в конструкції зброї, пістолет вийшов досить важким за сучасними мірками, його вага – 960 грамів без патронів. Габарити зброї також чималі, але цілком прийнятні. Довжина пістолета – 195 міліметрів, товщина – 31 міліметр, висота – 132 міліметра. Довжина ствола при цьому дорівнює 109 міліметрів. «Живлення» зброї здійснюється з дворядних магазинів місткістю 15 патронів 9х19.

Плюси і мінуси пістолета Hudson H9

Головний плюс пістолета Hudson H9 – це його зовнішню схожість з Colt 1911. Як не крути, але на це можуть багато купитися. Другий чималий плюс – це те, що рамка зброї виконана з металу. Навіть незважаючи на те, що це збільшує вагу пістолета, метал все-таки більш стійкий до зовнішніх пошкоджень, та й подряпини на сталі виглядають як прикраса зброї, а ось на пластику... Але це, зрозуміло, справа смаку.

Окремо варто сказати і те, що був перероблений ударно-спусковий механізм. Тепер пістолет повністю безпечний навіть з патроном у патроннику, і завжди готовий до пострілу. Правда, постріл відбудеться при досить тугому ході спускового гачка – 4 кгс, що не зовсім зручно, тим більше що кожен постріл з цієї зброї буде супроводжуватися таким зусиллям натискання. Взагалі, за останні кілька років кількість нових пістолетів саме з таким ударно-спусковим механізмом різко збільшилася, що показує та ж виставка SHOT Show.

Варто відзначити і двобічність зброї. По обох боках пістолета виведені кнопки затримки затвора, а кнопку вилучення магазина можна переставити на будь-яку зручну сторону.

Недоліки у пістолета Hudson H9 є, нехай і в невеликій кількості. В першу чергу – це вага зброї. Все-таки, один кілограм без патронів при довжині ствола – трохи більше 10 сантиметрів, це – багато як на теперішній час. Не можна відзначити плюсом і те, що була змінена система автоматики зброї. Так, вона стала більш надійною і зносостійкою, в порівнянні з оригінальною системою з «сережкою», що хитається, але відчуття обману все-таки присутнє. Начебто пістолет зовні і схожий на M1911, але це вже зовсім інша зброя.

Автор: Марк Піддубний

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: