Слово по-німецьки, знайоме всім мисливцям

Ягдташ представляє собою мисливську сумку. Він вішається через плече за допомогою спеціальної лямки. Велика частина цих пристосувань має один або кілька відсіків. У відділеннях можна розміщувати різні мисливські пристосування – зокрема, торок і сітку для підвішування трофеїв. Зазвичай ягдташ має об’єм близько 4-х літрів.

У давні часи матеріалом виготовлення ягдташа служила парусина, міг застосовуватися інший міцний матеріал. Для виробництва сучасних моделей використовують найчастіше або натуральну шкіру, або непромокальні синтетичні тканини. Американський ягдташ представляє собою цілісною довгасту круглу сітку. Такий виріб самостійно шиють професійні мисливці, однак для цього потрібна неабияка майстерність, тому ягдташ даного виду простіше купити.

Мисливці відзначають такі переваги ягдташа:

  • розміщення на боці – в ягдташ дуже просто покласти річ або дістати що-небудь з нього, в порівняння з рюкзаком, який потрібно знімати зі спини;
  • зручні розміри і форма – сумка не заважає рухатися і в той же час дозволяє помістити мисливський трофей і необхідні предмети;
  • трофей можна підвісити за допомогою сітки або тороку – так він зможе охолонути і підсохнути, на відміну від рюкзака, де дичина буде лежати в крові.

Шкіряний ягдташ

Моделі, виконані з якісно обробленої шкіри, відрізняються не тільки високою міцністю і дуже довгим терміном служби, а й привабливим виглядом, а також приємною на дотик поверхнею. Найбільш популярною для виробництва ягдташа є ялова шкіра. Завдяки великому вмісту жирів така шкіра відмінно зберігає вигляд і властивості на сонці і в сильні морози, вона не втрачає в еластичності після намокання під дощем і висохне, ягдташ не покривається тріщинами в спеку. Разом з тим декоративні елементи на шкіряному ягдташі надають виробу певний статус.

Ягдташ відмінно підходить для перенесення невеликого запасу їжі, сірників, компаса, шомпола, рушничного масла, патронів, інших речей. До петель, прикріплених у верхній частині ягдташа, мисливці підвішують дрібну здобич – наприклад, дупель, вальдшнеп, бекас. Більш велику дичину зберігають в сітці, яка кріпиться по периметру ягдташа під кришкою.

В окремих моделях передбачений патронташ місткістю 6–12 патронів. Також ягдташі можуть мати кріплення для плечових ременів, щоб ці сумки можна було носити як рюкзак.

Ягдташ – пристосування, яке відмінно поєднує в собі практичність з віковими традиціями полювання.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: