Ножі компанії MAM

Umsaberdegerações, desde 1870…
Знання поколінь з 1870…

За вікном літо, а це значить, що саме час смажити шашлики, ходити в походи і просто активно проводити час.

Будь-якому затятому туристу-аутдорщику, звичайно ж, необхідний надійний ніж. Але не так вже й просто зберегти баланс між продуктивністю і легкістю цього важливого інструменту. Але є виробники, які готові в цьому допомогти. До вашої уваги новинку від португальської компанії Filmam.

Португальські ножі компанії MAM

MAM® FábricadeCutelarias M.A.M. FilmamLda. – сімейна португальська ножова компанія, яка веде свій початок з 1870 року.

Це одна з найстаріших ножових компаній світу. Особливістю є те, що ножі MAM® виробляються з традиційними руків’ями з різних порід деревини.

При цьому у виготовленні клинків і обробці руків’їв використовуються передові технології, за рахунок яких ножі MAM® виходять міцними, гнучкими, легкими і зносостійкими.

Всі ножі MAM® виготовляються з високоякісної нержавіючої німецької сталі, подібної за складом марці AISI 420 MoV (57 HRC).

Це модифікована сталь Krupp 4116, в яку додали ванадій, молібден і збільшили процентне співвідношення хрому. Завдяки цьому метал вийшов більш міцним і зносостійким. Ріжуча кромка довго не тупиться і може бути заточена до надзвичайної гостроти.

Склад стандартної сталі AISI 420 MoV:

 • C – 0,45-0,55 %,
 • Mn – 1 %,
 • P – 0,04 %,
 • Si – 1 %,
 • Mo – 0,5-0,8 %,
 • V – 0,1-0,2 %,
 • Cr – 14-15 %.

Точний склад і технологія виготовлення сталі клинків MAM® не розголошуються, проте, запевняємо, склад більш «багатий», ніж у будь-яких 420-х сталей.

Переваги ножів MAM

 • Всі ножі виготовляються в Португалії і заточуються вручну.

 • Компанія Filmam є єдиним в світі виробником ножів з дерев'янимруків’ям і замком Liner-lock, який фіксується всього в 1 точці.

 • При такій конструкції мінімізується можливість «випадання» замку з подальшим складанням клинка на пальці користувача.

 • Лайнери замку виготовляються з тієї ж стали твердістю 57 HRC, що і клинки, тому вони настільки ж міцні і зносостійкі.

 • На відміну від ряду аналогів, відкриття ножів MAM® не вимагає перевірок, додаткових поворотних або будь-яких інших фіксуючих дій. Просто дістаньте клинок з руків’я. Жорсткий лайнер видасть характерний «клацаючий» звук, який свідчить про готовність ножа до роботи.

Руків’я ножів

Руків’я ножів MAM® обробляються 4 рази. У перший раз вони обробляються спеціальними речовинами, які охоплюють всі верстви деревини. Після сушіння вони обертаються в спеціальній машині протягом 6 годин разом з м'яким абразивним матеріалом, який акуратно стирає всі недоліки руків’їв, роблячи їх гладкими. Весь цей процес повторюється ще раз. Потім на руків’я наноситься поліруюча речовина і вони залишаються в сушарці при постійній температурі. Після висихання процес повторюється.

Щороку тисячі одиниць ножів MAM® надходять до Португальської морської школи (PortugueseSeaSchool), що говорить про чудову стійкості руків'їв і клинків до впливу солоної та прісної води.

Особливості ножів MAM® і їх відмінності від аналогів можна підсумувати наступними тезами.

 1. 1. Надійний замок Liner-lock, який фіксується в дерев'яномуруків'ї в 1 точці.
 2. 2. Міцні жорсткі лайнери з ножової сталі, що роблять фіксацію клинка максимально сильною і безпечною.
 3. 3.Чотириразова обробка руків'я (аналоги обробляються 2-3 рази), завдяки чому вони не розбухають навіть в солоній воді.
 4. 4. Особливий запатентований склад сталі, яка виготовляється в Німеччині виключно для компанії FábricadeCutelarias M.A.M. FilmamLda.
 5. 5. 6 типів руків'їв з різних порід дерева.
 6. 6. Гарантія 10 років (на виробничі недоліки за умови дотримання правил експлуатації).
 7. 7. Ножі дуже легкі (максимальна вага ножа 60 грам).
 8. 8. 100% "MadeinPortugal".
 9. 9. Доступна ціна при високій якості продукту.

Сьогодні можна вибрати ніж з досить широкої лінійки в залежності від ваших потреб. Конструктивно ножі однакові. Відмінності полягають в формі клинка і руків'їв, а також в типі деревини, використаної для її виробництва (бук, вишня, зебрано, бубінга).

Основними формами клинків є універсальні drop-point і clip-point. Однак, кілька моделей оснащені клинком типу sheepsfoot, придатного для робіт, що вимагають точного контрольованого горизонтального різу. Також в асортименті є 2 ножа для садівників і грибників з характерними кігтєподібними клинками.

Існує ряд рекомендацій по використанню цих ножів

 1. 1. Мийте ніж після кожного використання.
 2. 2. Уникайте чищення деталей ножа занадто агресивними та \ або абразивними засобами.
 3. 3. Протирайте ніж насухо після кожного миття.
 4. 4. Не залишайте ніж в посудомийній машині після завершення повного циклу миття.
 5. 5. За потреби точите \ правте ніж з використанням спеціальних універсальних точилок \ точильних каменів \ мусатів. Не використовуйте точильні пристрої великої зернистості.
 6. 6. Не використовуйте ніж в якості викрутки і «колупалки». Гарантія не покриває пошкодження, отримані внаслідок таких дій.

При дотриманні цих простих правил ніж MAM® буде довго служити вам вірою і правдою.

Стаття представлена: Компанія STVOL

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: