Новинки зброї 2017: Пістолет Remington RP9

Збройова компанія Remington знаменита в основному своїми рушницями і гвинтівками. Проте в цьому році на виставці SHOT Show 2017 компанія продемонструвала досить цікавий пістолет, що позиціонується як зброя для правоохоронних органів. До головних особливостей нового пістолета виробник зараховує високу надійність, простоту користування і постійну бойову готовність при достатній безпеці. З урахуванням того, що Remington з короткоствольної зброї – найбільш відома фірма своїми варіаціями на тему Colt 1911, – новий пістолет виглядає більш ніж цікаво.

Якщо оцінювати пістолет RP9 за зовнішнім виглядом, то в ньому немає абсолютно нічого примітного, таку зброю щорічно демонструють десятками і якщо вона не знаходить свою нішу, то про неї найчастіше просто забувають. Однак збройова компанія Remington – досить великий і відомий виробник, який може не тільки створити гарну зброю, а й забезпечити її достатньою рекламою, для того щоб нею зацікавилися в поліції та армії. Що з цього вийде – покаже час, поки ж компанія підстрахувалась, налагодивши випуск магазинів зниженої місткості, для того, щоб вписатися в обмеження для цивільного ринку.

Незважаючи на непримітний зовнішній вигляд зброї, при більш детальному розгляді певні деталі привертають увагу. Одна з таких деталей – тильна накладка на рукояті пістолета. Ця деталь – змінна, вона фіксується штифтом. Шляхом заміни накладки пістолет можна підігнати під розмір долоні стрілка. Така можливість явно не зайва, тим більше що змінні накладки трьох різних розмірів поставляються в комплекті разом із пістолетом.

Другою примітною особливістю є те, що пістолет має продубльовані елементи управління з обох сторін зброї. Так, кнопка затримки затвора розташована і зліва, і справа, а кнопку для вилучення магазина можна переставити на будь-яку сторону. Така двосторонність робить пістолет однаково зручним як для лівші, так і для правші. Важіль для розбирання зброї розташований тільки з лівого боку.

Чимало запитань викликає і відсутність деяких елементів управління, які звичні для більшості пістолетів. На зброї немає навіть натяку на перемикач запобіжника, всі явні запобіжні пристрої обмежені тільки автоматичним запобіжником на спусковому гачку зброї. Пояснюється це тим, що конструктори компанії Remington намагалися зробити свій пістолет постійно готовим до застосування без затримок, тобто за принципом «дістав і стріляй». При цьому було приділено увагу і безпеці зброї.

Весь секрет, який вже давно не секрет і зустрічається в багатьох інших моделях пістолетів, полягає в ударно-спусковому механізмі. УСМ пістолета Remington RP9 – ударниковий, лише подвійної дії. Таким чином, кожен постріл проводитися самозведенням із зусиллям натискання на спусковий гачок. Незважаючи на те, що при натисканні на спусковий гачок стрілок стискає бойову пружину, зусилля натискання не перевищує 3 кгс. Так само є можливість регулювання зусилля спуску, його можна знизити до 2,5 кгс, але це призведе до більшого ходу спускового гачка.

Пістолет Remington RP9 має індикатор наявності патрона в патроннику. Він реалізований у вигляді забарвленої поверхні на викидачі, яку стає видно, якщо зброя знаходиться в бойовій готовності.

Таким чином, якщо в пістолет вставити магазин і відтягнувши затвор дослати патрон в патронник, то для пострілу буде достатнім просто натиснути на спусковий гачок. При цьому пістолет залишається безпечним для постійного носіння, оскільки до тих пір, поки Ви не натиснете на автоматичний запобіжник і поки не буде видавлений сам спусковий гачок, пострілу не станеться. При належному рівні підготовки і відповідальності стрілка цих засобів запобігання від випадкового пострілу цілком достатньо.

Окремо варто згадати про те, що, незважаючи на досить мале зусилля натискання на спусковий гачок, стрільба самовзведенням все ж відіб'ється на точності вогню, що можна віднести до мінусів пістолета. Куди більш логічним було б оснастити пістолет ударно-спусковим механізмом подвійної дії і передбачити клавішу безпечного спуску ударника. Це зробило б пістолет зручнішим, а ускладнення конструкції було б незначним.

Оскільки мова зайшла про точність ведення вогню, то несправедливо було б не відзначити і прицільні пристосування. Стандартний варіант зброї оснащений найпростішими ціликом і мушкою зі світлонакопичувальними точками. Обидва елементи можуть бути замінені на більш зручні для стрілка. Замість цілика можна встановити приціл коліматора. Додатково пістолет може бути оснащений лазерним вказівником цілі або ліхтариком, для яких є посадочне місце перед запобіжною скобою.

Система автоматики зброї побудована за схемою з використанням енергії віддачі при короткому ході ствола. Розчеплення ствола з кожухом-затвором здійснюється завдяки перекосу казенної частини ствола. Перекіс ствола здійснюється завдяки фігурному вирізу в приливі під патронником.

Завдяки тому, що у пістолета полімерна рамка, його вага без боєприпасів складає 750 грам. Магазин зброї може вміщати 18 патронів калібру 9х19 або 10 для цивільного ринку. Довжина ствола пістолета – 114 міліметрів, товщина – 32 міліметра, висота – 141 міліметр.

Завдяки продуманій конструкції зброї, а також використання деталей з налагодженим випуском, вартість зброї вдалося максимально знизити. На даний момент пістолет з двома магазинами коштує всього 489 доларів США.

Відмінні характеристики зброї, поширений патрон і постійна бойова готовність можуть стати причиною того, що пістолет дійсно займе своє місце в поліції або армії. Важливу роль в цьому питанні може зіграти і низька ціна зброї. Але при цьому не варто списувати з рахунків й інші моделі пістолетів від інших виробників, так як в цьому році дуже багато нових моделей, яким пророкують велике майбутнє.

Автор: Марк Піддубний

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: