Зенітно ракетний комплекс (ЗРК) С-125

Друга молодість С-125

На полігоні “Чауда” проведено випробування модернізованого зенітного ракетного комплексу С-125

Українська армія потребує новітніх зразків військової техніки й озброєння: застарілі зразки вичерпали встановлений ресурс. Однак в армії є техніка, яку можна успішно модернізувати, й вона ще послужить справі захисту Батьківщини. До того ж, модернізовані зразки озброєння можна продати за кордон – і до держбюджету зайва копійка, і розширення військово-технічного співробітництва, що є значним плюсом в реноме держави на міжнародній політичній арені.

Доказом цьому стали попередні випробування модернізованого зенітного ракетного комплексу (ЗРК) С-125 з бойовою стрільбою, які пройшли після пусків ракет підрозділами Повітряних Сил ЗС України в рамках комплексу навчань “Взаємодія-2010” на полігоні “Чауда”.

Ініціатором випробувань і розробником модернізованого зразка ЗРК стало “Науково-виробниче підприємство “Аеротехніка-МЛТ”. Інженери підприємства довели, що у держави є перспективи щодо створення нових українських ЗРК.

“На ідею модернізації комплексу С-125 нас надихнули іноземні замовники, які ретельно проаналізували світові збройні конфлікти, де застосовувались зенітні ракетні комплекси, – розповідає заступник директора “Науково-виробничого підприємства “Аеротехніка-МЛТ”, кандидат технічних наук Сергій Переваров. – Аналіз засвідчив, що створення нових глобальних систем протиповітряної оборони потребує значних витрат для будь-якої країни. Саме тому набагато вигідніше модернізувати засоби розвідки, управління й ураження.

Перспективність проведення робіт щодо модернізації С-125 назріла вже давно, адже це допоможе підтримати бойові можливості комплексу, відповідатиме тому рівню, який відповідає прогресу в розвитку засобів повітряного нападу за той час, що минув від першого бойового чергування комплексу.

Варто зазначити, що С-125 протягом декількох десятиліть був і є на озброєнні армій багатьох країн: комплекс має непогані тактико-технічні й експлуатаційні характеристики.

Сергій Переваров зазначив, що завданням підприємства “Аеротехніка-МЛТ” було модернізувати і створити універсальний зенітний ракетний комплекс, який би міг стати базовим для відпрацювання технологій створення наземної частини нового комплексу.

За словами Переварова, модернізуючи комплекс, фахівці підприємства не змінювали контур управління і саму ракету, а встановили нову систему відпрацювання та передачі команд і мо-дернізували кабіну управління.

“Основним завданням проведення попередніх випробувань зенітного ракетного комплексу С-125 з бойовою стрільбою була перевірка якості та стійкості супроводження ракети. Це завдання на “Чауді” було виконане на 100%, – заявляє Переваров. – Ми замінили 80% обладнання комплексу. Тобто, можна сказати, що вперше були проведені бойові стрільби з практично нової зброї”.

Про це свідчать і результати попередніх випробувань, адже якщо при пуску ракети зі старого комплексу дальність її польоту складала 25 км, то при стрільбах з модернізованого зразка – 31 км.

“Ми не продовжуємо ресурс комплексу, а відновлюємо його на 15 років, – зазначив Переваров. – Майже всі країни, в яких на озброєнні залишився С-125, зацікавлені у позитивних результатах нашої роботи щодо модернізації комплесу”.

Дійсно, інтерес до модернізованого зразка С-125 має зрости від багатьох іноземних замовників, у першу чергу, від країн-членів СНД. Та доки вірогідні замовники оцінюють підсумки випробовувань комплексу, підприємство вже уклало контракт з однією із африканських країн.

Головною метою підприємств, що працюють у сфері оборонно-промислового комплексу держави, повинно стати підвищення рівня обороноздатності держави за рахунок оснащення національного війська сучасною високоефективною військовою технікою.

Вход
на сайт
Забыли пароль? Регистрация пользователя
Войти как
пользователь: