ТОП-шість міфів про легалізацію зброї в Україні

Джерело:24tv.ua

В Україні досі тривають суперечки що дозволу продавати короткоствольну зброю цивільним українцям. Електронна петиція до Президента з вимогою законодавчо затвердити право громадян України на захист набрала необхідну кількість підписів. При чому за рекордно короткий час.

Журналіст Віктор Трегубов вибрав шість найбільших міфів про легалізацію зброї, передає "Новое время".

Міф №1 Зброя потрапить до рук злочинців

 "Для бандита простіше, безпечніше, і, що характерно, в ряді випадків просто дешевше придбати собі пістолет на чорному ринку. Це не було складно і раніше, а зараз стало простіше в рази: з АТО валом іде трофейна і просто вкрадена техніка, і за невелику доплату можна придбати не тільки пістолет, але і щось багато більш серйозне", — пише автор.

Міф №2 Легалізація зброї може призвести до використання зброї при масових заворушеннях, захоплень будівель і так далі

 "Ключова помилка тут — нерозуміння, яка зброя для чого призначена, а також яку зброю вже дозволено до покупки громадянам. Чи можна з пістолетами, скажімо, штурмувати Кабмін? Можна, але ризик буде не меншим, ніж у разі штурму з бейсбольними битами та кухонними ножами. Пістолет, а тим більше револьвер, не призначений для дій в групах і штурмових операцій. У нього дуже низька точність, низька дистанція стрільби, низька енергія кулі, слабка бронебійність і, головне, низький боєзапас", — зазначив журналіст.

Міф №3 А ось в такій-то країні короткоствол заборонений — і все одно злочинність низька! А в такий-то дозволено — і висока!

 "Ключова помилка тут — некоректне подання статистики. Вулична злочинність пов'язана з багатьма факторами: економічними, етнічними, демографічними, і навіть з плануванням міст і окремих районів. Коректно порівнювати не будь-які країни і регіони, схожі за цими показниками (наприклад, сусідні штати США), або одну і ту ж країну, але в хронології — до заборони або дозволу вільного обігу короткоствольної зброї та після нього", — зазначив автор статті.

Міф №4 Наше суспільство не готове. У нас не той менталітет. Розпочнеться Дикий Захід.

 На думку автора статті, ключова помилка у цій думці — перевага власних умовиводів перевіреним фактам.

 "Є в світі країна, якій українські прихильники ліцензованої продажу короткоствольної зброї вдячні, як жодній іншій. Якби не вона, довелося б битися з одними висновками за допомогою інших", — зазначив Трегубов.

Міф №5 Із США приходять новини про маніяків з вогнестрілів, які розстрілюють цілі будівлі!

 "Ключова помилка тут — те, що люди в принципі неуважно читають новини.

 "На жаль, у ряді випадків мова йде про ірраціональний страх перед зброєю як таким. Часто він поширений серед дам, які в силу поширених в суспільстві гендерних стереотипів просто не отримали відповідний мінімум знань, зате отримали стійке емоційне відторгнення, що не дозволяє оцінити ситуацію неупереджено", — зазначив він.

Міф №6 Як тільки вирішимо питання продажу короткостволів, їх можна буде купити в кожному кіоску.

 "Аж ніяк. Мова якраз про те, як продавати зброю так, щоб, по-перше, відсіювати свідомо неблагонадійних осіб, по-друге, давати зі зброєю базові навички щодо його використання, і по-третє, відстежувати зброю після придбання. Створення адекватного білого ринку для законослухняних громадян — найбільш жорстокий удар, який можна нанести по чорному ринку і громадянам незаконослухняним. А для цього потрібні правила і контроль", — зазначив він.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: