Порівняльний тест патронів флобера

Серед офіційних боєприпасів, якімасово використовуваних для розважальної стрільби у зброї під патрон Флобера, зокрема калібру 4 мм, традиційно представлена продукція двох компаній – це німецька RWS і чеська Sellier&Bellot.

До недавнього часу і вибір патронів калібру 4 мм також був обмежений двома найменуваннями – по одному від кожного виробника.Це патрони Dynamit Nobel 4мм, і патрони з однойменною з компанією назвою Sellier&Bellot. Деякий час тому фірма Sellier&Bellot представила на ринку друге у своїй лінійці найменування патрона Флобера калібру 4 мм – патрони Sellier&Bellot Sigal.

Однією з відмінних технічних особливостей патронів Флобера Sellier & Bellot SIGal є заявлена збільшена на 20% потужність, про що зазначено на упаковці, і гучний напис "Premium Magnum", який, як правило, і характеризує боєприпаси зі збільшеною потужністю.

У цьому випуску ми з вами проведемо порівняльний тест, тепер уже трьох представлених на ринку патронів Флобера калібру 4 мм, і розберемося наскільки вони відрізняються один від одного, крім їх вартості.

Щодо вартості – патрони Флобера чеської компанії Sellier&Bellot традиційно постачаються в кількості 200шт. в одній упаковці. Їх середня вартість за упаковку складає: для класичних патронів Sellier&Bellot – 650 UAH (або 24 USD), відповідно вартість одного патрона становить близько 12 центів; середня вартість патронів SIGal, також 200шт. в упаковці, становить 640 UAH (або 24 USD), вартість одного патрона при цьому складає близько 12 центів. Німецькі патрони Флобера Dynamit Nobel поставляються в кількості 100 шт. в упаковці. Середня вартість упаковки 550 UAH (або 21 USD), відповідно вартість одного патрона становить 21 цент.

Конструкція патрона Флобера або патрона кільцевого запалення представляє запресований в денце гільзи піротехнічний заряд, який запалюється через дію ударника накрай гільзи. Чеські патрони Sellier&Bellot і Sellier&Bellot SIGal, крім цього, мають додаткову, але символічну навіску піротехнічного складу.

Варто звернути увагу, що за зовнішнім виглядом і розміром класичні патрони Sellier&Bellot і патрони SIGal абсолютно нічим не відрізняються одні від інших. Якщо Ви змішаєте ці патрони між собою, то в подальшому відрізнити їх один від одного вже не зможете. І це мені здається досить дивним. Але остаточні висновки зробимо після стрілецького тесту. Патрони Флобера Dynamit Nobel навіски порохового заряду не мають і використовують виключно капсульний заряд.

Кулі в патронах Dynamit Nobel– свинцеві. Вага кулі – 0,5 гр. Кулі в двох модифікаціях патронів Sellier&Bellot також свинцеві, але з додатковим покриттям. Вага куль також становить 0,5 гр.

Для порівняльного тестування патронів Флобера використовувалося по 10 патронів кожної марки і револьвер Weihrauch з довжиною ствола 2,5". Як результат тесту отримуємо середню швидкість польоту кулі і розраховану енергетику для кожного патрона.

В ході стрілецького тесту патрони Флобера DynamitNobel показали найбільш стабільні результати з найменшим розкидом показників виміряної швидкості польоту кулі. І хоча середня швидкість польоту кулі у патронів DynamitNobel виявилася не на першому місці, вона і не булана останньому.

Цікавим стало вимірювання швидкості польоту кулі патронів Флобера Sellier&Bellot і Sellier&Bellot SIGal. Результати вимірювань говорять про те, що патрони Sellier&Bellot SIGal– це ні що інше як маркетинговий прийом, а по суті обман, і ні про яку збільшену потужність тут говорити не доводиться.

Більш того, патрони Sellier&Bellot SIGal продемонстрували найгірші результати в стрілецькому тесті. З огляду на великий розкид швидкостей у патронів Sellier&Bellot, тобто їх меншу стабільність, можу припустити, що патрони SIGal– це класичні Sellier&Bellot, але з переклеєною етикеткою.

Залишається питання: хто це робить? З огляду на, що на етикетці з'явилася інформація про дистриб'ютора, відповідь напрошується сама собою. У будь-якому випадку задумайтеся – навіщо платити більше?

Джерело: http://guns-review.com/

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: