Складні ножі з виставки Shot Show 2017

Виставка Shot Show присвячена в основному вогнепальній зброї. Але крім зброї на цій виставці представлена маса варіантів додаткових пристроїв, амуніції і приладдя до зброї. Досить багато виробників ножів також беруть участь у виставці, демонструючи свою нову продукцію. Охопити весь обсяг новинок просто неможливо, але познайомитися з найцікавішими складними ножами, які з'явилися в цьому році, цілком реально. Тим більше, що продукція за визначенням не є зброєю і при бажанні її можна придбати в Україні без будь-яких дозвільних документів.

Ніж Coltellerie Maserin 377 AM3

Компанія Coltellerie Maserin досить відома на європейському і американському ринку своїми виробами, які вирізняються високою якістю і продуманою конструкцією. Новий ніж 377 AM3 виділяється в першу чергу свої простим зовнішнім виглядом. На ньому немає абсолютно ніяких прикрас – просте гостре лезо і така ж проста рукоятка.

Клинок ножа виготовлений з порошкової сталі Bolher M390. Для багатьох слово «порошковий» відразу відносить клинок до розряду китайських ножів, які продаються по долару за кілограм. Проте порошкова металургія зробила крок далеко вперед і зараз такі сталі мають дуже хороші характеристики. Клинок не іржавіє, довго тримає заточку.

Простий механізм ножа включає підшипник з нержавіючої сталі. Це дозволяє не замислюватися про те, як себе буде вести ніж під час та після використання у вологому середовищі або при попаданні вологи всередину рукояті. Це звичайно не означає, що за ножем не потрібно буде доглядати, але тим не менше.

Рукоятка ножа може бути виготовлена з вуглепластику або карбіду титану з різною текстурою і колірним покриттям. На рукояті може бути встановлена знімна кліпса.

Довжина клинка становить 75 міліметрів, довжина рукояті – 95 міліметрів, загальна довжина розкладеного ножа дорівнює 170 міліметрів. Максимальна товщина клинка – 3,5 міліметра. Вага ножа з рукояткою з вуглепластика – всього 80 грам.

Єдине що бентежить в цьому ножі – це його ціна. Виробник рекомендує продавати клинок за ціною від 199 доларів США.

Ніж Spyderco C223GP PARA 3

За точно такою ж ціною пропонується ще один ніж, але вже від американської компанії. Цей складаний ніж має не зовсім звичайну форму клинка з отвором. Така форма потрібна для того, щоб була можливість відкрити ніж однією рукою, вперши великий палець руки, що тримає ніж, в отвір клинка.

Лезо ножа виконане знову таки з порошкової сталі, на цей раз марки CPM S30V. Сплав відмінно тримає заточку і не схильний до корозії.

Довжина клинка дорівнює 75 міліметрів. У закритому положенні ніж має довжину 109 міліметрів, у відкритому – 184. Товщина клинка – 4 міліметри. Вага – 96 грам.

Рукоятка виконана з вуглепластика з металевою кліпсою.

Ніж Spyderco С215 GP EuroEdge

Наступний ніж від компанії Spyderco виглядає не зовсім звично для складного ножа. Вся справа в клинку зброї, який має форму як у обоюдогострого, – насправді заточена тільки одна сторона. Додатковий ефект створюють доли на клинку, які абсолютно не потрібні такому ножу, але виглядають красиво.

Клинок ножа виконаний зі сталі CPM S30V, як і у попередньої моделі. Рукоятка виготовляється з нержавіючої сталі з накладками з вуглепластику.

Довжина клинка становить 99 міліметрів, товщина – 3,8 міліметра. Довжина в розкладеному положенні – 228 міліметрів, в складеному – 129. Вага ножа дорівнює 170 грам.

Рекомендована ціна від виробника становить 370 доларів.

Ніж FOX Knives Shadow

Даний ніж є результатом роботи французького ножового майстра Бастьєна Кова, який досить відомий серед людей, що цікавляться ножами. Даний складаний ніж має простий зовнішній вигляд, але при цьому він досить зручний для повсякденних завдань.

Клинок ножа виконаний з нержавіючої сталі N690Co з твердістю 56/58 HRC. Крім антикорозійних властивостей сталі, клинок додатково має покриття PVD. Рукоятка ножа виготовляється з титану, накладки – з вуглепластика.

Довжина клинка ножа дорівнює 107 міліметрів, в розкладеному вигляді ніж має довжину 218 міліметрів. Товщина клинка – 4 міліметри. Вага ножа – 140 грам.

Навіть про приблизну вартість ножа поки невідомо, але прогнозовано вона буде на рівні 400–500 доларів США.

Ніж CRKT Homefront

Серед різноманітних складних ножів, які в основному виділяються формою клинка і рукояткою, на виставці Shot Show 2017 був представлений дійсно цікавий ніж. Компанія CRKT приділила увагу такій проблемі як складна чистка складного ножа в разі його забруднення.

Найчастіше для розбирання ножа потрібна хоча б викрутка. Конструкторам компанії вдалося зробити ніж, який не вимагає для свого обслуговування ніяких аксесуарів, окрім інструментів для заточки і шматка тканини.

Дві половини рукояті ножа, між якими встановлено лезо, з'єднані засувкою і двостороннім гвинтом з роликом по центру. Таким чином для розбирання досить тільки зрушити засувку і відкрутити гвинт. Рішення дуже просте, але істотно полегшує чистку ножа.

Сам клинок ножа виготовлений зі сталі AUS 8, рукоять виконана з алюмінієвого сплаву. Довжина клинка – 90 міліметрів, товщина – 3,3 міліметра. У розкладеному положенні ніж має довжину 211 міліметрів. Вага ножа – 136 грам.

Ця модель вже є в продажу за ціною від 150 доларів.

Ножі компанії LionSteel

Найкрасивішими з усіх перерахованих вище ножів, на думку автора, є два ножі від компанії LionSteel.

Перший має ім'я Big Daghetta. Клинок ножа виконаний зі сталі D2, рукоятка виготовляється однією деталлю з титанового сплаву. Загальна довжина ножа в розкладеному положенні – 218 міліметрів при довжині клинка 94 міліметра. Товщина клинка 3,5 міліметра. Вага – 169 грам.

Орієнтовна ціна – близько 220 євро.

Другий ніж має позначення SR11. Сталь, з якої зроблений клинок, називається Sleipner Uddeholm, це хром-молібденовий сплав з високим вмістом кремнію. Рукоятка виготовляється або з титанового сплаву, або з алюмінієвого. Довжина клинка ножа дорівнює 94 міліметрів, загальна довжина – 211 міліметрів. Товщина клинка – 4,5 міліметра. Для варіанту ножа з алюмінієвим руків’ям вага дорівнює 146 грам. Цей ніж доступний за ціною 196 євро. Ніж з титановим руків'ям має вагу 187 грам, його ціна починається від 330 євро.

Автор: Марк Піддубний

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: