Разрешение на охотничье оружие

Рішення придбати мисливську рушницю відразу говорить про стійкий характер людини. Зброя - це велика відповідальність, в той же час людям, у яких воно є, приносить не малий задоволення.

На жаль, до моменту першого пострілу на полюванні, на власника чекають великі клопоти, пов'язані з купівлею і оформленням дозволу на зброю. Тому, перш ніж зброя буде придбано, майбутньому власнику потрібно розібратися в ньому, сходити в магазин поцікавитися по потрібним зразкам, або почитати інформацію в Інтернеті. Дуже добре, якщо у вас є знайомі, які мають зброєю, якщо ж з такими друзями не пощастило, варто порадитися з людьми на спеціалізованих мисливських форумах, адже у кожного зброї своя специфіка, слід знати, як той чи інший зразок рушниці буде вести себе в польових умовах.

В даний час збройові магазини пропонують широкий вибір мисливських рушниць, підібрати можна, як кажуть, і до душі, і по кишені.

Досвідчений мисливець буде знати за чим йти в збройовий магазин. А ось прийшовши вперше, починаючому буде важко триматися впевнено, адже серед широкого спектра пропонованих зразків потрібно знайти "то що треба".

Отже, що потрібно знати в першу чергу? Ви вже повинні знати який вид рушниці потрібен - гладкоствольну або нарізну. Виходячи з назви, вже можна зрозуміти їх відмінність між собою.

Конкретніше, до нарізною належать карабіни, гвинтівки, штуцери. Нарізні рушниці призначені для стрільби кулями на великі відстані. Через своїх характеристик і дальнобійності, рушниці такого типу менше підходять новачкам, хоча це справа вибору і бажання кожного. Гладкоствольні рушниці призначені для стрільби картеччю, дробом та іншими спеціальними кулями. Стрілянина гладкостволом проводиться на середній дистанції. Простіше вибирати гладкоствольні рушниці по типу куль, які вам підходять для полювання. Відповідно гладкоствольні рушниці більш підійдуть новачкам в мисливському справі.

Дозвіл на мисливську зброю в Україні

Визначившись з видом, нарізну або гладкоствольну рушницю, потрібно починати процедуру отримання дозволу на покупку зброї, адже без нього жоден магазин Вам зброю не продасть

Щоб отримати дозвіл на покупку зброї вам повинно виповнитися 21 рік - для дозволу на гладкоствольну зброю, 25 років - для дозволу на нарізну. Також, не мати судимості і медичних протипоказань. Для отримання потрібно звернутися за місцем проживання до районного відділу дозвільної системи МВС (якщо отримуєте на гладкоствол), і в міський дозвільний відділ МВС (якщо на нарізну).

Документи на мисливську зброю

  • Заяву про намір придбання зброї (гладкоствольної або нарізної);
  • Копію паспорта;
  • Довідку про вивчення матеріальної частини правил поводження зі зброєю;
  • Медичну довідку за формою 127 / о;
  • Документ, що підтверджує сплату державного мита за послуги дозвільної системи.

Після цього слід зайнятися установкою сейфа на зброю, він повинен бути прикріпленим до стіни або підлоги і мати 2 відсіку (для патронів і самого рушниці).

В термін до одного місяця Дозвільна система видає Дозвіл на покупку зброї, в народі називають «зеленка». Після чого можна йти і купувати сподобалася рушницю. Коли зброя придбано, то у вас є 10 днів, щоб його зареєструвати в органі МВС (в тому ж куди подавалися документи на дозвіл на покупку зброї) і подати заяву на дозвіл на зберігання і використання зброї. Для цього потрібно:

  • Письмову заяву про видачу дозволу на зберігання і носіння зброї;
  • Дозвіл на покупку зброї з відміткою магазину, де воно було придбано;
  • Договір страхування цивільної відповідальності власника зброї;
  • Документ, що підтверджує сплату державного мита за послуги дозвільної системи.

Після отримання дозволу на зберігання і використання мисливської рушниці Ви стаєте повноправним власником і можете сміливо вирушати на полювання. Приємних вражень. І пам'ятайте, що зброя вимагає поваги, тому використовуйте його тільки за призначенням і в дозволених місцях.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: