Різниця між сталевими, керамічними та поліетиленовими плитами

Зараз в Україні, напевно і досі у більшості людей бронежилет асоціюється з тяжкою жорсткою сталлю. Це і не дивно, адже сучасні бронежилети, які постачаються в ЗСУ та Національну поліцію і досі обладнаються сталевими плитами. Здавалося б 2017 рік, країна в центрі Європи на 90% укомплектована бронежилетами зі сталі. І сміх і гріх… хто носив жилет із броне сталлю зрозуміє моє скептичне ставлення до цього способу бронювання.

Окрім України, сталь використовує хіба Африка і їх подібні країни. І ті, хто кажуть, що сталева плита краще витримує влучання кулі, менше деформується – частково лукавлять, адже попри те, що на ній менше помітно сліди влучання та деформації, структура плити все одно руйнується.

Ну але давайте відкинемо в сторону емоції і спробуємо подумати холодною головою і максимально об’єктивно з’ясувати всі переваги та недоліки цієї плити.

Отже:

Недоліки: надзвичайно висока вага плити (може досягати 5 кг); максимальний рівень захисту - 5 ДСТУ; висока імовірність рикошету, навіть при якісному анти рикошетному покритті; у випадку, коли плита зловить кулю (витримає постріл) існує велика імовірність того, що у користувача відбудеться контузія внутрішніх органів, адже сталева плита передасть всю кінетичну енергію кулі на людину, по відчуттям, хто знає, це можна порівняти із сильним ударом кувалдою в груди, відчуття не з приємних.

Переваги: не значна заперешкодна дія (мінімальна деформація); низька ціна.

Йдемо далі, керамічні плити. Хто отримав від держави сталеві плити і мав можливість знайти/позичити/придбати керамічні полити обов’язково це робив. Чому? Думаю ви і самі знаєте, але давайте по черзі.

Недоліки: помітна заперешкодна дія, в межах норми, та все ж значно вища а ніж у сталевої плити; чутлива до суттєвих падінь (у випадку серйозного падіння рекомендуємо перевіряти плиту на рентгені на предмет наявності мікротріщин).

Переваги: суттєво нижча вага плити (від 2,8 кг), максимальний рівень захисту – 6 ДСТУ (NIJ IV), відсутня імовірність рикошету, відсутня імовірність контузії внутрішніх органів, за рахунок того, що кераміка поглинає всю кінетичну енергію кулі, за принципом роботи пасивної безпеки у сучасних автомобілях, коли при ударі скошлається капот автомобіля і тим самим поглинається вся кінетична енергія. Тобто при влучання кулі сегмент кераміки руйнується поглинаючи всю енергію.

Ну і на завершення, поліетиленові плити. Їх цікавою особливістю є те, що на відміну від сталевих та керамічних плит, ці є вузько спеціалізованими, тобто підходять далеко не всім.

Такий варіант підійде краще бійцям спецпризначення, або ж поліцейським, і менше підійде для піхоти ЗСТУ. Жорстка НВМПЕ плита може мати від 2 до 4 класу захисту ДСТУ. Але знову ж таки давайте по порядку.

Недоліки: обмежений температурний режим використання, рекомендовано від -30°C до +40°C.

Переваги: надзвичайно низька вага, нижча за кераміку та суттєво нижча за сталь (вага такої плити може становити від 0,6 кг); не чутливі до падінь; помітна заперешкодна дія, в межах норми, та все ж значно вища а ніж у сталевої плити; відсутня імовірність рикошету.

Яку плиту обрати для себе вирішувати Вам. Можете обрати будь яку, в залежності від спеціалізації. Будь яку, але не сталь.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: