Проблеми на шляху отримання дозволу на зброю в Києві

Матеріал взято з сайту: http://pravo-guns.com.ua/ru/

Тема отримання дозволу на зброю неодноразово піднімалася в статтях на різних ресурсах. Так в статтях даного роду можна знайти цінну інформацію, як отримати дозвіл на вогнепальну нарізну, гладкоствольну або травматичну зброю. Але в більшості цих статей є одне велике «АЛЕ», яке пов'язане з дійсною практикою отримання дозволу. Справа в тому, що ви отримаєте інформацію про процедуру отримання дозволу так, як це написано в наших законах. Це зазвичай дуже корисно, але, на жаль, в нормативних актах не пишуть всіх нюансів, що виникають при отриманні дозволу на зброю.

Виходячи, з практики можна визначити 5 основних проблем на шляху отримання дозволу на зброю в Києві. Серед них:

Вимоги до осіб, які мають право на зброю

В Україні зброю дозволяється тільки її громадянам, які мають повну цивільну дієздатність, не мають судимості, медичних протипоказань і досягли відповідного віку. Право на отримання дозволу на травматичну зброю мають громадяни з 18 років, з 21 року - на гладкоствольну і з 25 років на нарізну.

Які документи потрібні для отримання дозволу на зброю

Досить часто начитавшись інформації на різних сайтах, людина заплутується і не може зрозуміти, які ж документи йому необхідно зібрати.

Радимо, перш за все пройти повне медичне обстеження у нарколога і психолога, за результатами чого отримати 2 сертифікати, які в свою чергу дадуть підставу на отримання потрібної довідки форми 127 / о. Потім пройти курс вивчення матеріальної частини правил поводження зі зброєю. Такі курси можна пройти або в спеціалізованих тирах від збройових магазинів, що значно простіше і легше, або безпосередньо в дозвільному відділі МВС, де є всі шанси «завалити» досить прості тести з теорії. Наступним важливим документом є довідка про відсутність судимості, правда її в перелік обов'язкових документів, які вимагаються, при подачі заяви на дозвіл немає, але її необхідність пов'язана з прискоренням процедури розгляду заяви на отримання дозволу на зброю. Договір страхування цивільної відповідальності власника зброї - такий договір можна отримати майже у всіх страхових компаніях. Плюс копія паспорта, 2 фотографії 3х4, оплата держмита та заповнену заяву про видачу дозволу на зброю, саме це і є всі необхідні документи.

Куди подавати документи для отримання дозволу на зброю

Для осіб, які мають намір володіти травматичною або нарізною зброєю, потрібно звернутися в міське управління МВС, для осіб, які отримують дозвіл на гладкоствол - в районне.

Термін отримання дозволу на зброю

Як показує практика терміни отримання дозволу на зброю, залежать від різних факторів і в кожній окремій ситуації можуть відрізнятися. Так по закону співробітники МВС повинні розглянути подані документи на отримання дозволу на придбання або зберігання зброї протягом 1 місяця. Тобто, за цей термін вони або видати заявнику дозвіл або відмовити. Як правило після терміну визначеного законом працівники МВС починають «вигадувати» різні легенди. Найбільш поширеними є відповіді на кшталт: «немає бланків», «звільнили вашого дільничного, а нового не призначили», «дільничний не встигає всіх обходити ...». Так дозвіл на зброю може видаватися довгими місяцями.

Ціна отримання дозволу на зброю

Ціна - це той фактор, який в першу чергу зацікавить більшість потенційних власників зброї. Витрати на отримання дозволу на зброю можна розділити на 2 цінові категорії:

  • 1 - якщо ви набралися сміливості пройти процедуру самостійно. Можливим плюсом буде економія грошей. Слово «можливим» вжито, так як витрати кожного заявника пропорційно залежить правильним діям при отриманні дозволу. Мінусом є «біганина» по документам і, як правило, невпевненість в отриманні дозволу.
  • 2 - це витрати на послуги юриста, який займеться процедурою отримання дозволу. Дана ціна буде вище, ніж 1-я, але вона включає всі витрати на документи і оплату державних зборів. Плюс в тому, що Ви значно економите свій час, отримуєте консультації і гарантію, що дозвіл буде на руках.

Отже, серед цих проблем містяться основні перешкоди на шляху отримання дозволу на зброю, їх грамотне проходження залежить окремо від кожної окремої ситуації.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: