Проблеми на шляху отримання дозволу на зброю в Києві
Матеріал взято з сайту: http://pravo-guns.com.ua/ru/
Тема отримання дозволу на зброю неодноразово піднімалася в статтях на різних ресурсах. Так в статтях даного роду можна знайти цінну інформацію, як отримати дозвіл на вогнепальну нарізну, гладкоствольну або травматичну зброю. Але в більшості цих статей є одне велике «АЛЕ», яке пов'язане з дійсною практикою отримання дозволу. Справа в тому, що ви отримаєте інформацію про процедуру отримання дозволу так, як це написано в наших законах. Це зазвичай дуже корисно, але, на жаль, в нормативних актах не пишуть всіх нюансів, що виникають при отриманні дозволу на зброю.
Виходячи, з практики можна визначити 5 основних проблем на шляху отримання дозволу на зброю в Києві. Серед них:
Вимоги до осіб, які мають право на зброю
В Україні зброю дозволяється тільки її громадянам, які мають повну цивільну дієздатність, не мають судимості, медичних протипоказань і досягли відповідного віку. Право на отримання дозволу на травматичну зброю мають громадяни з 18 років, з 21 року - на гладкоствольну і з 25 років на нарізну.
Які документи потрібні для отримання дозволу на зброю
Досить часто начитавшись інформації на різних сайтах, людина заплутується і не може зрозуміти, які ж документи йому необхідно зібрати.
Радимо, перш за все пройти повне медичне обстеження у нарколога і психолога, за результатами чого отримати 2 сертифікати, які в свою чергу дадуть підставу на отримання потрібної довідки форми 127 / о. Потім пройти курс вивчення матеріальної частини правил поводження зі зброєю. Такі курси можна пройти або в спеціалізованих тирах від збройових магазинів, що значно простіше і легше, або безпосередньо в дозвільному відділі МВС, де є всі шанси «завалити» досить прості тести з теорії. Наступним важливим документом є довідка про відсутність судимості, правда її в перелік обов'язкових документів, які вимагаються, при подачі заяви на дозвіл немає, але її необхідність пов'язана з прискоренням процедури розгляду заяви на отримання дозволу на зброю. Договір страхування цивільної відповідальності власника зброї - такий договір можна отримати майже у всіх страхових компаніях. Плюс копія паспорта, 2 фотографії 3х4, оплата держмита та заповнену заяву про видачу дозволу на зброю, саме це і є всі необхідні документи.
Куди подавати документи для отримання дозволу на зброю
Для осіб, які мають намір володіти травматичною або нарізною зброєю, потрібно звернутися в міське управління МВС, для осіб, які отримують дозвіл на гладкоствол - в районне.
Термін отримання дозволу на зброю
Як показує практика терміни отримання дозволу на зброю, залежать від різних факторів і в кожній окремій ситуації можуть відрізнятися. Так по закону співробітники МВС повинні розглянути подані документи на отримання дозволу на придбання або зберігання зброї протягом 1 місяця. Тобто, за цей термін вони або видати заявнику дозвіл або відмовити. Як правило після терміну визначеного законом працівники МВС починають «вигадувати» різні легенди. Найбільш поширеними є відповіді на кшталт: «немає бланків», «звільнили вашого дільничного, а нового не призначили», «дільничний не встигає всіх обходити ...». Так дозвіл на зброю може видаватися довгими місяцями.
Ціна отримання дозволу на зброю
Ціна - це той фактор, який в першу чергу зацікавить більшість потенційних власників зброї. Витрати на отримання дозволу на зброю можна розділити на 2 цінові категорії:
- 1 - якщо ви набралися сміливості пройти процедуру самостійно. Можливим плюсом буде економія грошей. Слово «можливим» вжито, так як витрати кожного заявника пропорційно залежить правильним діям при отриманні дозволу. Мінусом є «біганина» по документам і, як правило, невпевненість в отриманні дозволу.
- 2 - це витрати на послуги юриста, який займеться процедурою отримання дозволу. Дана ціна буде вище, ніж 1-я, але вона включає всі витрати на документи і оплату державних зборів. Плюс в тому, що Ви значно економите свій час, отримуєте консультації і гарантію, що дозвіл буде на руках.
Отже, серед цих проблем містяться основні перешкоди на шляху отримання дозволу на зброю, їх грамотне проходження залежить окремо від кожної окремої ситуації.