Правила зберігання зброї

Однією з умов законного володіння зброєю є її належне зберігання. І тому кожен, хто має намір придбати собі рушницю, має знати правила зберігання зброї. Так, Інструкцією МВС України № 622 від 21.08.98 р. встановлено, що вогнепальна  зброя, а також  основні  частини  до неї та бойові припаси (патрони), повинні зберігатися у сейфі. Стінки сейфа мають бути завтовшки не менш ніж 3 мм з внутрішніми замками (не менше двох). Обов’язково у внутрішній частині сейфа повинен бути опис зброї, бойових припасів та основних частин до неї за номерами. Також сейф має бути прикріпленим до підлоги або стіни. 

Правила зберігання мисливської зброї в Україні

Зберігатись зброя повинна за місцем постійного проживання або в місці тимчасового перебування її власника. При цьому зброю, потрібно зберігати у розрядженому стані окремо від бойових припасів. Власник має сам зберігати ключі від сейфа та максимально обмежити доступ до нього сторонніх осіб.

Якщо ж одна особа зберігає більше 3-х одиниць зброї, то таких власників закон зобов’язує встановити охоронну сигналізацію на будинок чи квартиру з виходом на центральний пульт охорони МВС. 

У випадку порушення правил зберігання зброї власнику загрожує штраф від 51 грн. до 85 грн. та вилучення зброї працівниками МВС (щоб повернути її доведеться ще доплатити встановлену грошову суму), з аналогічним порушенням протягом року – штраф від 68 грн. до 119 грн. з конфіскацією зброї та бойових припасів до неї.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: