Зброя компанії Browning

Browning – одна з найбільш відомих і популярних марок стрілецької зброї в світі. Джон Браунінг – легендарний збройовий майстер і винахідник. Він з'явився на світ в США в 1855-му році, а вже в 1878-му, в 23-річному віці Браунінг отримує патент на свою першу гвинтівку. В кінці XIX –на початку XX століття американець створює ряд зразків кулеметів, гвинтівок і пістолетів і запускає їх виробництво. Зброя отримала настільки бездоганну конструкцію, що багато моделей з успіхом виробляються і продаються сьогодні.

Протягом всього продуктивного життя Джон Браунінг співпрацював з відомими збройовими підприємствами – в тому числі з Colt, Remington, Winchester. Разом з тим конструктор мав власну майстерню зброї. Джон і його брат Метт отримали кузню і збройовий цех від свого батька. Незабаром завдяки їх зусиллям була відкрита маленька збройова фабрика-магазин.

Нова компанія з'явилася в 1880-му і отримала ім'я J. M. Browning&Bros

Вона налічувала 7 працівників, а на її банківському рахунку було менше ніж тисяча доларів. Після смерті знаменитого конструктора в 1926-му році роботу над зброєю Browning продовжив його син Вел. У другій половині XX століття компанія змінила власників і кілька разів – назву, сьогодні збройовий гігант носить ім'я BrowningInternational S. A. У 2003-му році Browning відзначає 125 років існування компанії. Через два роки в честь 150 років з дня народження Джона Браунінга виходить пам'ятний каталог.

Перша гвинтівка Браунінга – Browning Single Shot Rifle – відома як Model 1879

Згодом зброю було вдосконалено і в результаті «Модель 1985» випускається донині. Інша легендарна гвинтівка – «Модель 1894». Це була перше мисливська зброя Браунінг, для якої використовувалися патрони з бездимних порохом. Карабін під боєприпас .30-30 приніс найбільший комерційний успіх – модель випускалася більше століття, аж до 2006-го року.

Робота над легендарною зброєю – багатозарядним дробовиком Auto-5 почалася в 1889-му році

В рушниці для перезарядки використовувалася енергія віддачі рухомого ствола. Браунінг запропонував новий зразок компанії Winchester, але її директор порахував, що рушниця не стане популярною у масового покупця. В Remington також не прийняли нове дітище майстра – через нещасний збіг обставин – перед зустріччю з Браунінгом помер президент компанії. Рушницю почала виробляти бельгійська фірма FabriqueNational, під час Другої світової війни випуск продовжила в США компанія Remington. Виробництво моделі припинено тільки в 1998-му році.

Широко відомий серед мисливців всього світу нарізний карабін Browning BAR (Browning Automatic Rifle). Історія цієї зброї починається в 1918-му році з ручного кулемета Browning M1918. Його Джон Браунінг розробив спеціально для армій держав Антанти, зброя зіграла важливу роль у Першій світовій війні. У 1966-му році на основі кулемета розроблений самозарядний карабін Browning BAR. З тих пір випущено безліч модифікацій цієї моделі. Карабіни BAR користуються широкою популярністю і сьогодні.

Знаменита двоствольна рушницю з вертикальним розташуванням стволів BrowningSuperposed, яка більше відома як B25, починає випускатися серійно в 1928-му році. Модель стала першою вертикал кою Browning, над її розробкою трудився сам Джон Браунінг, проте до серійного виробництва рушниці він не дожив. На початку 1980-х років рушниці змінили ім'я на B25

Сьогодні її наступницею є модель п'ятого покоління B525. Ця рушниця відрізняється універсальністю, вона відмінно підходить і для полювання, і для спортивної стрільби. Модель хвалять за відмінний баланс і прикладистість.

У 2004-му році виходить Browning Cynergy – рушниця, покликана зробити революцію в історії створення зброї. Ця модель стала спадкоємицею легендарної двостволки Superposed. У новій рушниці XXI століття використовується низькопрофільна колодка для зниження підкидання рушниці при пострілі. Ствол і ствольна коробка з'єднані системою шарнірів MonoLock, яка знижує висоту колодки і збільшує довговічність конструкції. Особливий спусковий механізм забезпечує рівномірний плавний спуск. Спеціальний перемикач черговості пострілів дозволяє зробити постріл при осічки першого патрона. Сьогодні рушниця Cynergy пропонується в багатьох модифікаціях.

Browning – це легендарна марка не тільки рушниць і гвинтівок, а й пістолетів. Знаковим для історії зброї став випуск пістолета «Браунінг 1900».

Разом з ним був створений патрон 7,62 на бездимному поросі, з відмінною балістикою. Нова зброя перевершила всі пістолети і револьвери того часу, вона відрізнялося компактністю і потужністю. У 1912-му році вийшов її мільйонний екземпляр. Завдяки даній моделі ім'я «Браунінг» стало прозивним для всіх автоматичних пістолетів.

Інша знаменита модель – «9 мм пістолет Браунінга зразка 1903 року». Зброя вийшла настільки вдалою, що її випускали протягом 37 років – всього вироблено близько 10 мільйонів одиниць пістолета.

Справжньою легендою постає пістолет Colt 1911, який випускала однойменна фірма, розроблений Джоном Браунінгом. Конструктор створив пістолет під калібр .45. «Модель 1911» була поставлена на озброєння американської армії. У Першу світову війну виробництво пістолета розгорнули не тільки на збройових заводах, але і на підприємствах з обробки металу. На початку 1920-х пістолет дещо модифікували, після чого він поступив на озброєння поліції. «Кольт 1911» – найбільший армійський пістолет-довгожитель. У США він був на озброєнні до середини 1980-х років, в ряді країн модельзнаходиться на військовій службі і по сей день.

Одним з найвідоміших в світі кулеметів є модель Browning M2. Ця зброя калібру .50 надходить на озброєння армії США в 1921 році, проходить модернізацію через 10 років

З того часу M2 – зброя армій більш ніж 30-ти країн. Кулемет, який втілює геніальність конструктора Джона Браунінга, застосовується у всіх родах військ і успішно випускається і понині.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: