Мисливський ніж від Kizlyar Supreme Safari

Важлива вимога, що пред'являється до мисливських ножів, - універсальність. Ми тут не торкаємося спеціальних клинків на кшталт Скінера, що мають конкретне призначення. Для ножів універсальних значимими факторами є здатність тривалий час зберігати робочі кондиції і зручність користування при виконанні різних операцій. Ці вимоги, втім, можна віднести до будь-якого хорошого ножа. Але в поле багато ножів не візьмеш і ваш помічник повинен бути готовий до чого.

Ножі Kizlyar Supreme Safari

Для того щоб клинок добре тримав гостроту в Safari використана японська корозійностійка сталь AUS-8, що входить в дюжину найпоширеніших в ножовому виробництві. Зростанню популярності AUS-8 сприяло її активне застосування для виготовлення ножів компаніями Cold Steel, SOG, Kershaw.

Зазвичай цю сталь гартують до 57-59 HRC, але клинок Safari (за інформацією з сайту kizlyarsupreme.ru) загартований до твердості 58-60 HRC. Це цілком відповідає сучасній тенденції до підвищення жорсткості клинка. В процесі надання стали більшою механічною витривалості, т. Е. Міцності, головне - не переборщити, не зробити клинок занадто тендітним. У Safari ступінь гарту можна вважати оптимальною. Досить активне використання на дачі і в польових умовах помітних слідів на ріжучої кромці не залишило. Роблю висновок, що гарт була виконана грамотно.

Форма клинка, найбільшою мірою близька до боуї, зі злегка увігнутими обухом і лезом, говорить про два його важливі якості.

По-перше, про безумовну міцності, яку повинен забезпечувати досить широкий (15-18 мм) майже по всій його довжині обух, що при товщині клинка всього 2,2 мм. Зайвим не буде. Максимальна ширина клинка у самого пера - 35 мм.

По-друге, про хороших ріжучих властивостях завдяки бритвеною заточування тонкого і довгого (163 мм) клинка. Здатність прекрасно різати - істотна гідність Safari. Він не призначений для операцій, що потребують позамежних навантажень, таких, наприклад, як батонінг. Для цього більше підійде солідний Maximus (див. Проріз. 2012. № 3) з його потужним широким клинком товщиною 4 мм. Але в іншому з Safari проблем не буде. А вже на польовій кухні біля нього суперників знайдеться небагато.

Ідеального ножа на всі випадки життя не існує. Тому представницькі лінійки мисливських і туристичних ножів з маркою Kizlyar Supreme - це симетрична відповідь на різноманіття побажань і переваг армії досвідчених користувачів.

Safari відразу потрапив в число моїх улюбленців. І не тільки через клинка, якому додаткову привабливість надає сатинування, але багато в чому завдяки рукояті, щільно вкладається в мою долоню. Визначення «ергономічна», т. Е. Пристосована для найбільш зручної та безпечної роботи, в повній мірі передає відчуття комфорту, коли береш цей ніж в руку. Я відразу зрозумів - це моє.

Рукоять виготовлена з шаруватої чорно-сірої мікарти - матеріалу, що легко піддається обробці. Така рукоять має гарні міцністю і вологостійкістю, не прослизає в руці, навіть будучи мокрою. Форма об'ємна, плавні лінії без граней. Виступ в передній частині рукояті знизу захищає пальці від випадкового контакту з лезом, надає впевненість при роботі з твердим або дуже міцним матеріалами. Кріплення накладок до сталевій пластині посилено трьома порожніми заклепками. Залишено відкритим куточок хвостової частини, який можна використовувати в якості склобою. У ньому зроблено отвір для темляка, що входить в комплектацію ножа. Піхви з кайдекса (Kydex) підігнані добре, клинок сидить в них щільно - можна носити рукояткою вгору без ризику втратити. Піхви майже нічого не важать, а маса самого ножа - 225 м

На додаток до Safari AUS-8 Satin випускається ще один варіант - Safari AUS-8 Black c чорнені клинком. У цьому виконанні накладки рукояті зроблені зі скловолокна G10 захисного кольору. Інших відмінностей не помітив. У будь-якому випадку Safari - це класний польовий ніж.

Влад Нікітін

Детальніше: lezo.com.ua

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: