Огляд модульного бескуркового пістолета SIG SAUER P320

Упевнений, що мало хто, навіть з тих, хто зовсім не цікавиться зброєю, не чув назву бренду SIG Sauer – однієї з найбільших світових збройових компаній. SIG Sauer– це досвід більше 150-ти років розробки і виробництва стрілецької зброї, яка перебуває на озброєнні або використовується в більшості провідних армій світу або спеціальних і поліцейських підрозділах. Компанія SIG Sauer входить до швейцарського холдингу Lüke & Ortmeier Gruppe, який також об'єднує в своєму складі такі відомі бренди як Sauer & Sohn, Blaser, і Swiss Arms.

Історія компанії бере свій початок в 1853-му році з заводу з виробництва залізничних вагонів, який заснували троє бізнес - партнерів – Фрідріх Пейєр (Friedrich Peyer), Генріх Мозер (Heinrich Moser) і Конрад Нойер (Conrad Neher). Деякий час по тому, після перемоги в конкурсі на розробку гвинтівки для армії Швейцарії, і була заснована компанія SIG. Абревіатура SIG складається з перших букв повної назви компанії в німецькому написанні – швейцарська промислова компанія (Schweizerische Industrie - Gesellschaft; англ. Swiss Industrial Company). Надалі компанія SIG повністю сконцентрувалася на виробництві зброї.

У 30-х роках 20-го століття для оптимізації бізнесу, що розвивається, і для розширення можливостей по експорту виробленої зброї за межі Швейцарії SIG об'єднала свої зусилля з найстарішою німецькою збройової компанією J. P. Sauerund Sohn GmbH (Sauer & Sohn). Фірма Sauerund Sohn на той час була широко відомою перш за все своїми мисливськими рушницями і передовим для свого часу напівавтоматичним пістолетом Sauer 38H. Цей пістолет був представлений в 1938-му році і активно використовувався у військах Вермахту, підрозділах СС і поліції. Після закінчення Другої світової війни компанія Sauer пішла з ринку пістолетів і зосередилася виключно на мисливській зброї.

Тим часом компанія SIG домоглася свого першого комерційного успіху на ринку пістолетів – ним стала модель SIG P210, або Pistole 49 (таке найменування він отримав в Швейцарській армії). Пістолет був розроблений в 1947-му році і прийнятий на озброєння в 1949-му. Ця зброя вироблялась з 1949-го по 2005-й рік і в деяких європейських країнах. В різних модифікаціях пістолет використовується в підрозділах поліції і національної гвардії до теперішнього часу (це Данія, Швейцарія, Німеччина, Монако і Латвія).

В 1970-му році після нового партнерського об'єднання компанії Sauerund Sohn і SIG відбулося остаточне формування торгової марки SIG Sauer. Першим спільним продуктом стала модель пістолета SIG P220, випущена в 1975 році.В тій чи іншій модифікації вона використовується і понині.

У 1985-му році компанія SIG міцно обґрунтовується в США. Для оптимізації процесів виробництва, маркетингу і продажів в Північній Америці створюється компанія SIGARMS Inc. Першими пістолетами, випущеними SIGARMS в США стали моделі Р225, Р226 і Р228. У 2007-му році SIGARMS змінила свою назву на добре відомусьогодні, і не тільки любителям зброї, – SIG Sauer. З цього моменту найменування торгової марки стало повноцінною назвою компанії.

На сьогоднішній час компанія SIG Sauer входить до числа найбільших збройових компаній світу і найбільшої серед всіх компаній групи Lüke & Ortmeier. Виробничі потужності компанії розміщені як в Європі, так і в США. Зброя з маркою SIG Sauer досить широко використовуються у військових і правоохоронних підрозділах багатьох країн світу. У США, наприклад, один з трьох співробітників поліції озброєний пістолетом марки SIG Sauer, і це співвідношення постійно збільшується. Пістолети SIG Sauer також вельми популярні на цивільному ринку зброї.

SIG Sauer P320 (SIG P320) – напівавтоматичний з модульною конструкцією пістолет ударникового типу. Цікавим є те, що P320 – це перший бескурковий пістолет у всій лінійці продукції SIG Sauer. P320 – це розвиток попередньої розробки модульного пістолета від SIG Sauer– P250. При деякій зовнішній схожості ці пістолети досить суттєво відрізняються один від одного.

Крім відмінностей в дизайні кожуха-затвора і полімерної рами, P250 залишився «класичним» пістолетом з ударно-спусковим механізмом куркового типу. В той же час SIG Sauer P320 вже використовує ударниковий, або бескурковий, ударно-спусковий механізм. Принцип модульної конструкції, закладений в SIG Sauer P250, в моделі P320 отримав нової розвиток. Він надає широкий діапазон можливих налаштувань для різних вимог стрілка. Ще одна важлива особливість пістолета SIGSauer P320 полягає в тому, що в ході його розробки бралися до уваги побажання представників саме армійських і поліцейських підрозділів. Основне цільове призначення P320 – це службова зброя, і тільки після цього – зброя для громадянського комерційного ринку. SIG Sauer P320 і ймовірні подальші розробки на його платформі цілком підходять під вимоги, які висуваються армією США до модульної системи короткоствольної зброї – Modular Handgun System (MHS). Відповідність цим вимогам буде основною умовою участі в конкурсі із заміни основного пістолета армії США Beretta M9, який, як очікується, має початися орієнтовно після 2020-го року.

«Компанія SIG Sauer Inc., Невінгтон, Нью-Гемпшир, отримала контракт із загальною фіксованою сумою $ 580 217 для заміни поточного пістолета армії США М9 на модульну систему короткоствольної зброї. Контракт включає в себе постачання пістолетів, аксесуарів і боєприпасів до неї. Місце виробництва і фінансування буде визначатися для кожного замовлення окремо, з передбачуваною датою закінчення 19 січня 2027-го року.»

Пістолет SIG Sauer P320 буде поставлятися до збройних сил США під найменуванням XM17, яке було найменуванням всього проекту за вибором модульної системи короткоствольної зброї для армії США (проект XM17 Modular Handgun System – MHS).

Армійська модифікація XM17 (передбачуване найменування) буде відрізнятися від пістолета SIGSauer P320 наявністю прапорця запобіжника, за формою схожого на класичний запобіжник Colt 1911.

На даний час флагманом SIG Sauer є пістолет P320, і за офіційною інформацією, в США компанія проводить активну і досить успішну роботу в поліцейських управліннях щодо заміни пістолетів Glock на SIG Sauer P320.

Пістолет SIG Sauer P320 вперше був представлений в січні 2014-го року. Це була модифікація пістолета під використання боєприпасів калібру 9х19. Далі лінійка боєприпасів, що використовуються на P320, була розширена. Зараз також випускаються пістолети під використання патронів калібру .357SIG, .40S&W і .45ACP.

SIG Sauer P320 поставляється в пластиковому кейсі. У комплект поставки входить:

 • інструкція з експлуатації;
 • патрон і довідка експертно-криміналістичного центру;
 • подарункова наклейка SIG;
 • замок для блокування пістолета при зберіганні;
 • маслянка для першої чистки;
 • полімерна поясна кобура;
 • 2 магазини і пістолет.

Пістолети SIG Sauer P320 доступні в різних масо-габаритних варіантах:

 • стандартний варіант пістолета (FullSize) із загальною довжиною 203мм і довжиною ствола 119мм;
 • модифікація P320 для прихованого носіння (Carry) із загальною довжиною 183мм і довжиною ствола 99мм;
 • компактна версія (Compact) загальною довжиною 183мм і довжиною ствола 99мм;
 • версія Subcompact з довжиною 170мм і довжиною ствола 91мм.

Крім цього для кожної масо-габаритної версії пістолета доступні три варіанти модуля рукояті з різним об’ємом – малий (S), середній (M), великий (L). У заводській комплектації пістолети обладнані модулем рукояті із середнім (Medium) об’ємом.

Рама SIG Sauer P320, яка в даному випадку, виходячи зі своєї функціональності і загальної конструкції пістолета, називається модулем рукояті, виготовлена з міцного термопластичного полімеру на основі скловолокна. Розмір спускової скоби і розміщення спускового гачка ближче до рукояті дозволяють без будь-яких проблем використовувати рукавички. У передній частині модуль рукояті обладнаний повноцінною інтегрованою планкою Пікатінні для розміщення додаткових стрілецьких аксесуарів.

На рукояті виконано протиковзаюче тиснення. У передній частині спускової скоби виконано рифлення для стрільців, які використовують хват з розміщенням пальця допоміжної руки на спусковий скобі. Випускаються також модулі рукояті з округлою спусковою скобою – це модулі для модифікації SIG Sauer P320 Subcompact.

В основі спускової скоби знаходиться кнопка викиду магазину трикутної форми. Положення кнопки можна змінити з лівого на правий бік. Це проводиться досить швидко і без використання спеціальних інструментів:

 • трохи натиснути на кнопку викиду магазину, щоб вона виступала зі зворотного боку, і утримувати в такому положенні;
 • на виступаючій частині вставити в отвір фіксатора звичайну скріпку або пружний дріт і натиснути на фіксатор кнопки;
 • витягти фіксатор кнопки;
 • витягти кнопку з пружиною, тримаючи дві частини разом;
 • вставити кнопку з пружиною на необхідній стороні модуля рукояті;
 • вставити засувку кнопки викиду магазину з протилежного боку і притиснути до фіксації.

Крім двосторонньої кнопки викиду магазину, SIG Sauer P320 обладнаний також двостороннім важелем затримки затвора. В цілому загальна ергономіка пістолета, незважаючи на трохи незграбну форму, досить непогана. Враховуючи практично прямий кут рукояті по відношенню до поздовжньої осі ствола, пістолет в руці розташовується комфортно,хват зручний. Цьому також сприяє анатомічна виїмка на рукояті в районі спусковий скоби і упор безпеки рукояті. Варто відзначити відносно високий профіль кожуха затвора, але це компенсується вдалою загальною ергономікою (і тренуваннями самого стрілка). Кількість виступаючих елементів на бічних частинах пістолета мінімальна,тому P320 має досить плоскі бічні грані. Це буде мінімізувати ймовірність того, що елементи амуніції або одягу стрілка будуть зачіпатись при діставанні або використанні пістолета. Загальна ширина пістолета складає 30мм.

Кожух-затвор SIG Sauer P320 виготовлений з нержавіючої сталі і на нього нанесено запатентоване SIG Sauer покриття Nitron, що додає противідблискуючі властивості і захищає метал від корозії і впливу зовнішніх несприятливих факторів.

Ударно-спусковий механізм (УСМ) пістолета SIG Sauer P320 – ударникового типу, виключно подвійної дії (DAO). Він забезпечений функцією блокування ударника до моменту, поки спусковий гачок не буде натиснуто повністю. З огляду на сучасні тенденції в розробках короткоствольної зброї та цільове призначення пістолета – а це, перш за все, службова зброя – SIG Sauer P320 не обладнаний важелем запобіжника. Автоматика пістолета працює за принципом віддачі ствола при його короткому ході.

Для SIG Sauer P320 доступні два типи спускового гачка – класичний спусковий гачок і спусковий гачок з додатковим важелем блокування, який вперше отримав широке застосування на пістолетах Glock і використовується в даний час практично всіма виробниками короткоствольної зброї. Причому, як вагомий плюс моделі SIG Sauer P320, варто зазначити те, що спусковий гачок може бути придбаний окремо і замінений самим власником пістолета. Це ще одна вигідна особливість модульної концепції SIG Sauer P320.

Довжина ходу спускового гачка становить близько 7 мм. Зусилля спускового гачка за даними виробника становить 3,4 кг. Хід спускового гачка плавний, дуже комфортний і передбачуваний. Зворотний хід спускового гачка короткий, його довжина становить близько 5мм. При певному тренуванні, враховуючи плавність ходу, це дозволить вести прицільну стрільбу в досить високому темпі.

Роль індикатора наявності патрона в патроннику в SIG Sauer P320 виконує екстрактор. При досланому патроні екстрактор незначно виступає над площиною кожуха-затвора. Візуально розглянути і однозначно визначити позицію індикатора досить проблематично, перевірити його позицію можна тільки на дотик.

Розборка SIG Sauer P320 стандартна для такого типу пістолетів. Для розбирання необхідно:

 • витягти магазин і переконатися у відсутності патрона в патроннику;
 • поставити кожух-затвор на затворну затримку;
 • повернути важіль фіксатора кожуха-затвора до упору;
 • зняти кожух-затвор з затворної затримки і від'єднати його від рами, встановленої в модулі рукояті;
 • далі витягаємо поворотну пружину і стовбур.

У розібраному вигляді стає зрозумілою основна ідея модульної конструкції SIG Sauer P320. Вона полягає в тому, що, на відміну від класичних сучасних пістолетів, в яких рама з рукояткою і спусковою скобою є несучою для кріплення направляючих кожуха-затвора і елементів УСМ, в SIG Sauer P320 цю функцію виконує рама з нержавіючої сталі, яка також може бути залучена з модуля рукояті. Для повного розбирання пістолета необхідно витягти важіль фіксатора кожуха-затвора і витягти раму з модуля рукояті.

Знімна рама, по своїй суті, і є основною частиною пістолета, тому номер зброї вказано саме на ній. Модуль рукояті в даному випадку – це допоміжний елемент конструкції пістолета, який коштує невеликої суми грошей і може бути легко замінений. На модулі рукояті нанесено маркування – для якої конфігурації вона може бути використана (Full, Carry, Compact, Subcompact). Що стосується заміни інших елементів P320,компанія SIG Sauer, крім змінних модулів рукояті різного розміру і об'єму випускає набори для зміни калібру, «Caliber X-Change Kit», (вартість яких – близько половини загальної вартості самого пістолета). У цей набір входить кожух-затвор зі стволом і поворотною пружиною, магазин і модуль рукояті. За допомогою цього набору і наявної номерний рами власник пістолета може досить швидко зібрати будь-яку модифікацію SIG Sauer P320 (Full, Carry, Compact, Subcompact) і під використання будь-якого доступного калібру боєприпасу (9х19, .357SIG, .40S&W або .45ACP ), не купуючи при цьому другий пістолет. А з огляду на додаткову можливість зміни спускового гачка ми отримуємо дійсно повноцінний збройовий конструктор.

Прицільні пристосування SIG Sauer P320 представляють собою регульовані, в гніздах «ластівчин хвіст», мушку з маркером білого кольору і цілик з двома маркерами також білого кольору.

З огляду на розміщення, регулювання цілика і мушки доступне тільки в горизонтальній площині. SIG Sauer P320 також може комплектуватися прицільними пристосуваннями з тритієвими маркерами – для використання в умовах недостатньої освітленості.

Пістолети SIG Sauer P320 комплектуються дворядними металевими магазинами. Ємність магазина, в залежності від використовуваного калібру боєприпасу і модифікації пістолета, становить від 6 патронів для модифікації Sub compact і калібру .45ACPдо 17 патронів для P320 стандартного розміру і патрона калібру 9х19. Магазини обладнані контрольними вікнами для візуального визначення кількості боєприпасів (або не обладнані).

З огляду на сучасні глобальні тенденції в розробці зброї, а саме модульність конструкції, яка вперше була використана на карабінах і гвинтівках, а останнім часом починає використовуватися і в конструкції пістолетів, SIG Sauer P320 являє собою характерний зразок такого підходу. Конструктивні особливості, які дозволяють на базі одного пістолета отримати багатофункціональний пристрій з можливістю зміни калібру боєприпасу і масогабаритних характеристик, тим самим знижуючи витрати на закупівлю, ремонт, спрощуючи технічне обслуговування і продовжуючи загальний ресурс служби – це майбутнє збройових розробок, і SIG Sauer P320 – один з перших представників цього майбутнього.

Пістолет SIG Sauer P320 на ринку України представляє офіційний ексклюзивний представник SIG Sauer – компанія «Тактичні Системи».

Джерело: http://guns-review.com

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: