Як обрати глушник для зброї, пристрій ПБС і саундмодераторів

Огляд від партнерів: Охота-товар

В наш час глушники для зброї використовують не лише в армії, охоронних службах та спецвійськах. Все частіше подібні прилади можна побачити у спортсменів, мисливців та звичайних прихильників «постріляти по банках». Незважаючи на те, що використання глушників пересічними громадянами заборонено, це поширюється лише на прилади для вогнепальної зброї. З пневматикою все трохи по іншому – для неї вигадали саундмодераторы. Принцип роботи схожий, будова теж, але існують деякі відмінності.

Глушники звуку пострілу - навіщо вони потрібні і якими бувають?

З кожним роком глушники для зброї отримують все більшу популярность серед цивільного населення. Довгий час вони були доступні виключно для військових, спецслужб і охоронних агентств. Пізніше їх стали використовувати в спортивній стрільбі, а в деяких країнах навіть на полюванні.

Основним завданням глушника є приховування як самого пострілу, так і місця звідки він був проведений. Для досягнення цієї мети в першу чергу необхідно максимально знизити звук, який чутно на далеких відстанях.

У нашій країнах, умовно вважається що глушники призначені для вогнепальної, а саундмодератори - для пневматичної зброї.

Джерела звуку і що можна заглушити?

Звук, який ми чуємо після пострілу, має три джерела:

  • Перший – удар, один об одного, рухомих частин зброї, цей звук не такий гучний і розсіюється на досить близькій відстані.
  • Другий – ударна хвиля, що виникає при виході кулі з дула, в основному з'являється якщо початкова швидкість кулі перевищує швидкість звуку, і чим вона вище, тим голосніше звук від ударної хвилі.
  • Третій – гази, що виходять зі стовбура. Саме вони при розширенні і видають гучний звук чутний на дуже далекій відстані.

І заглушити можна лише звук від розширення газів. Для цього і призначені глушники на вогнепальну зброю і саундмодераторы на пневматику.

Принцип роботи глушника

Робота всіх глушників полягає в максимальному зниженні швидкості та охолодженні порохових газів у вогнепальній зброї, а також зниження тиску повітря в пневматиці.

Схема принципа работы глушителя

В глушниках для вогнепальної зброї досягається це за рахунок наявності декількох камер або теплопоглинаючих матеріалів. В камерах гази завихряються, тим самим знижується їх швидкість. А отже знижується і енергія, яка виділяється при виході кулі зі ствола. Використання теплопоглинаючих речовин дозволяє досягти того ж ефекту, лише іншим способом – знижуючи температуру газів. Існують моделі, в яких об'єднані обидва варіанти: і камери, і теплопоглинання.

А ось саундмодераторы для пневматики не заглушають, а лише змінюють тональність звуку. В них використовуються кілька камер, але замість теплопоглинаючих матеріалів – звукопоглинальні. Тому звук розсіюється повністю на більш близьких відстанях.

Трохи з історії

Вперше, необхідність використовувати глушник для зброї виникла після початку застосування «бездимних» порохів, в кінці XIX століття. Перший зареєстрований патент на виробництво подібного приладу було отримано 20 березня 1894 року, швейцарцем Крістофом Эппли. У той час розробками займалися й інші вчені в різних куточках світу. Так у 1898 свій варіант глушника запатентував француз Гумберт, а в 1899 – данці Дж. Борренсен і С. Сигбъернсе.

Схема глушителей проектирования Максим

Але найвідомішими і першими глушниками, які отримали широке розповсюдження та мали масовий випуск стали глушники сконструйовані батьком і сином Х. С. Максим і Х. П. Максим. Саме їх розробки дали поштовх подальшому розвитку і виробництва даного приладу.

У сучасному світі одними з лідерів у виробництві ПБС, як вогнепальної, так пневматичної зброї є A-Tec і Ase Utra.

Типи глушників для зброї

Всі глушники та саундмодераторы поділяються на два основні види – це інтегровані (є частиною стовбура) і тактичні (приєднуються до краю стовбура за допомогою різьби або іншого кріплення).

Схема простейшего оружейного глушителя

Тактичних глушників також існує кілька видів:

  • найпростіший (циліндрична розширювальна камера, з сполучною гайкою і щілиною з гумовою мембраною)
  • з обтюрацією (розширювальна камера і дві гумові або ебонітові пробки-обтюратори з розпірною втулкою)
  • двокамерний ексцентричний (камера із перегородкою)
  • з теплопоглиначем (поглинання тепла за допомогою мідного або латунного дроту, або ж алюмінієвої стружки)
  • багатокамерний – (на відміну від найпростіших має кілька камер з перегородками)
  • з поділом потоку – (складається з втулки з перфорацією і гвинтової спіралі розбиття потоку)

Схема глушителя с теплопоглощением

І наостанок...

Не варто забувати, про те що використання глушників цивільним населенням строго заборонено згідно законодавства. Саундмодераторы для пневматичної зброї знаходяться у вільному доступі. Якщо ви є щасливим володарем пневматичної рушниці або пістолета, і хочете провести вільний час попрактикувавшись у стрільбі, не нервуючи при цьому оточуючих – купіть його собі.

Обираючи саундмодератор слід звернути увагу на калібр, марку, модель зброї, тип кріплення до стовбура, розмір (довжину) і тип будови ПББС. Головне - віддайте перевагу відомим і надійним виробникам. Краще один раз заплатити більше за якісний товар, ніж потім купувати ще один.

Докладніше про те, якими бувають глушники, як вони працюють і чи можна заощадити зробивши його самостійно читайте у розширеній статті в блозі Полювання-товар: http://ohota-tovar.com.ua/blog-ohotnika/kak-sdelat-glushitel-dlia-oruzhiia-svoimi-rukami

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: