Французький «колоніальний» ніж Дук-Дук

Ніж зі складаним лезом Douk-douk розробив у 1929-му році Гаспар Коне. Майстер був господарем невеликого підприємства з виробництва столових приборів. Через рік ніж надійшов у продаж – його конструкція включала металеву рукоять, виконану в формі букви U, фіксуючу клинок потужну пружину, яка була прихована в рукояті, дві заклепки, і антабки. Завдяки простій конструкції ніж вирізнявся не тільки надійністю, але й низькою ціною.

Гаспар Коне планував продавати Дук-Дук в південноамериканському краї – Меланезії. На той час це була колонія Франції. Однак винахідник не врахував культурні особливості місцевих корінних жителів. Ніж, названий ім'ям меланезійської духу відплати, мав на рукояті малюнок людини в костюмі Дук-Дука. Забобонні меланезійці неохоче купували такий ніж, а європейських жителів в тих краях проживало значно менше, ніж корінних.

Однак французький майстер знайшов відповідну нішу для свого продукту – ним стали мешканці французьких колоній в Африці. Меланезійський грізний дух не був їм знайомий, тому ніж добре розійшовся і серед місцевих жителів, і серед французів.

Деякі аборигени виготовляли за допомогою ножів списи. Інші оцінювали ніж у вартість верблюда, треті могли зажадати Douk-douk як викуп за наречену. Почали з'являтися регіональні модифікації з зображеннями тварин і різних символів, які були в пошані серед африканців. Минуло кілька років і ніж почав набирати популярність у Франції.

Три моделі Douk-douk виконані з клинком довжиною 3, 4, і 5 дюймів (7,5, 10 і 12,5 сантиметрів). Цей ніж випускається і сьогодні, на тому самому підприємстві, яке знаходиться в регіоні Оверн. Ціна сучасного ножа Дук-дук – від 32 до 40 доларів США.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: