EDC ніж Shark

Складаний ніж Shark виділяється своєю стрімкою, досить агресивною і кілька хижої формою, тим самим повністю виправдовуючи свою назву - Акула. Такий ніж стане хорошим EDC по ряду причин:

EDC нож Shark

EDC ніж Shark українського ножового бренду SKIF knives

Перш за все - форма клинка з довгою виточенням обуха. Така форма продиктована зниженням ширини клинка і, відповідно, зменшенням габаритів ножа в складеному вигляді. Ті самі сточені п'ять міліметрів роблять ніж цілком прийнятним для комфортного носіння "на кишені" і при цьому не знижують його функціональність.

EDC нож Shark

Наступною причиною є форма і дизайн рукояті. Сучасні матеріали і виражений великий рельєф поєднуються зі зручною і практичною формою. Рукоять не просто красива, - вона функціональна. Упор долонею в вигин спинки рукояті дозволить без діскофорта передавати і контролювати значні навантаження при різанні.

EDC нож Shark

Поєднання перерахованого вище породжують третю причину - дуже приваблива загальна форма ножа. У ньому гармонійно поєднуються вигини клинка і рукояті, тим самим створюючи цілісний образ - легкий, стрімкий і злегка агресивний. Одного погляду на такий ніж - мало і руки самі тягнуться для ближчого знайомства з ним. Тому давайте розглянемо цей ніж більш детально і почнемо з клинка:

EDC нож Shark

Клинок складного ножа Shark виконаний зі сталі 8Cr13MoV. Термообробкою сталі її твердість доведена до рівня 56-58 одиниць за шкалою Роквелла. Цього рівня твердості цілком достатньо для застосування ножа і догляду за ним. Якщо зробити сталь менш твердої - то точити і правити ріжучу кромку доведеться набагато частіше, а якщо підвищити твердість за вказану межу - то ріжуча кромка стане крихкою, та й правити її без спеціальних пристосувань буде непросто.

Довжини 94 мм - цілком достатньо для клинка ножа. При цьому, наявність досить немаленького чойла (майже 10 мм), переносить основну зону застосування при різанні з основи в середню частину клинка.

EDC нож Shark

Форм-фактор дроп-поінт і практично повна відсутність прямої ділянки на всьому протязі ріжучої кромки - дають всі передумови для гарного і в міру агресивного різу вістрям і середньою частиною клинка. Прямі спуски і зведення в 1 мм дозволять сформувати ріжучу кромку під потрібним кутом, але і заводська заточка цілком непогано розкриває ріжучі якості клинка. Товщина в обуху, що становить 3 мм, цілком достатня для того, щоб не замислюватися над обмеженням зусиль при різанні. Поєднання перерахованого проявляється в комфортному і контрольованому виконанні протяжних різів ділянкою ближче до вістря, виконання дрібних і точних робіт вістрям, або ж, силових різів, ділянкою ближче до основи клинка. Це робить ніж Shark досить універсальним і підтверджує його право зайняти своє місце у вашому EDC наборі.

У цій моделі ножа на клинок нанесено фінішне покриття - блек-стоунвош, яке забезпечує додатковий захист клинка від дрібних пошкоджень і маскує потертості і плями на ньому.

EDC нож Shark

Для фіксації клинка, в осьовому вузлі застосований надійний механізм замка - Frame-lock з упором товщиною три з половиною міліметри. Упор фрейма надійно фіксує, підпираючи скошену п'яту клинка і наголошуючи його в стопорний штифт, який розміщений у верхній частині осьового вузла. У розкритому вигляді навантаження від клинка рівномірно розподіляється на всі частини замкового механізму. А сама конструкція осьового вузла попереджає виникнення люфтів. Осьовий вузол виконаний із застосуванням латунних шайб, що грають роль підшипників ковзання. Цього цілком достатньо, щоб забезпечити швидке і плавне розкриття ножа. Розкриття ножа доступно за допомогою плавника-фліппера. Якщо при розкритті виконати доворот кистю, то клинок ножа швидко розкривається і щільно фіксується.

EDC нож Shark

Рукоять ножа Shark складається з двох плашок. Одна з них містить елементи замкового механізму і виконана з металу з анодуванням. Друга плашка рукояті грає більше естетично-декоративну роль. У даній модифікації ножа вона виконана з алюмінію з анодованим покриттям. Велика повторювана рельєфна фактура площині рукояті дозволяє утримувати ніж без прослизань не дивлячись на гладку поверхню. Обидві плашки рукояті, товщиною 3,5 мм кожна, стягнуті між собою трьома бонками і осьовим вузлом. Черевце і спинка рукояті мають анатомічний вигин для комфортного хвата і передачі зусиль на клинок.

EDC нож Shark

Підпальцевий упор, утворений плавником фліппера і виїмкою на рукояті, оберігає руку від зісковзування на ріжучу кромку при застосуванні надмірних зусиль різання.

Збірка деталій ножа виконана гвинтами з голівками під внутрішній шестигранник (торкс). Регулювання притиску клинка в осьовому вузлі здійснюється за допомогою гвинта під плоску шлицеву викрутку. У польових умовах відрегулювати осьовий притиск можна застосувавши дві монетки дрібного номіналу.

EDC нож Shark

До металевої замкової плашки рукояті кріпиться анодирувана сталева кліпса. При носінні ножа на кліпсі - забезпечується висока його посадка, для комфортного і швидкого виймання. Але при такій посадці ніж стає більш помітним. Притиску кліпси цілком достатньо для надійної фіксації ножа на одязі або спорядженні. Над кліпсою, біля спинки рукояті, виконані наскрізні круглі темлячні отвори, що мають діаметр, достатній для кріплення темляка з більшості сучасних матеріалів.

EDC нож Shark

Де купити ніж Skif Shark

джерело: http://skif-knives.com

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: