Ціна на зброю на чорному ринку України - одна з найнижчих у Європі

Начальник Департаменту карного розшуку Національної поліції України Сергій Князєв оприлюднив інформацію, що на українському "чорному ринку" зараз найдешевша ціна на зброю з-поміж усіх країн Європи.

Глава Департаменту карного розшуку підкреслив: "У нас найнижча ціна на зброю на чорному ринку, якщо говорити про європейському континенті.

Скажу вам цифру вкраденого і вилученого, ви зрозумієте, який оборот. З 1 квітня 2014 року було вкрадено 13 тис. 361 одиницю. Зареєстровано 6807 злочинів, пов'язаних з незаконним обігом зброї. Вилучено тисячу триста п'ятдесят дві одиниці вогнепальної зброї в ході реалізацій і затримань. Зокрема, 39 гвинтівок, 71 автомат, 30 кулеметів, 538 пістолетів і револьверів, 47 гвинтівок, і карабіни мисливські (це ті ж таки автомати, які стріляють одиночними пострілами), 164 одиниці саморобної зброї, 1825 гранат. Більше це чи менше в порівнянні з минулими роками? Не можна порівняти з 2010-м, 2005-м чи 1995 роком. Тоді в злочинному світі не могло бути в обігу 1825 гранат та 23 міни".

"При цьому ми не можемо точно підрахувати зброю, привезену з РФ, яка теж є в нелегальному обігу.

Вона може нами бути врахована тільки в кількості того, що вилучається. Постійно ведеться робота по перекриттю каналів надходження вогнепальної зброї з зони АТО. Наші оперативні заходи є одним з видимих чинників", - продовжив Князєв.

Він продовжив: "І про ціну.

Ви ж розумієте, що вона формується в залежності від попиту. Наприклад, зараз збільшується ціна на легальну зброю, тому що зростає попит на покупку і реєстрацію. Так, у минулому році кількість власників вогнепальної зброї зросла на 8,5 тисячі осіб. У той же час загальний масив зброї зріс на 13 тисяч стволів. Стільки купили і зареєстрували за рік".

Відповідаючи на запитання про кількість легальної зброї на руках у громадян, Князєв підкреслив:

"На сьогоднішній день на руках у громадян 1,2 мільйона зареєстрованих стволів. І серед них є не тільки ті, хто купив, щоб полювати, щоб захищати свою країну на сході, не тільки ті, кому про всяк випадок, а й ті, хто за допомогою цієї зброї хоче заробляти собі на життя. Хтось на безбідне, а хтось "на пожерти".

"Зброя стає інструментом для вирішення суперечок.

Наприклад, днями в Дніпропетровській області співробітники двох охоронних агентств влаштували перестрілку, в якій є постраждалі. Не могли мирно поділити спірне майно. Взагалі 2016 рік уже не так стріляв, як 2015-й.

Протягом 2016 року зареєстровано 576 злочинів, скоєних із застосуванням вогнепальної зброї, що на 52% менше", - резюмував Князєв.

Повністю інтерв'ю з Сергієм Князєвим можна прочитати: http://censor.net.ua

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: