Україна входить до десятки найбільших експортерів зброї - звіт

Источник:http://www.bbc.co.uk/ukrainian/

Україна займає дев'яте місце у списку найбільших експортерів зброї, говориться у звіті про тенденції міжнародного ринку озброєнь, опублікованому Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем миру ( SIPRI).

Звіт описує розвиток індустрії експорту-імпорту зброї у світі протягом 2009-2014 років.
Як відзначають у SIPRI, за останні десять років обсяги о міжнародної торгівлі озброєннями зросли на 16%.

Експорт зброї

Двома найбільшими світовими експортерами озброєнь є США (31% глобального експорту) та Росія (27%).

Далі у рейтингу - Китай, Німеччина, Франція, Великобританія, Іспанія, Італія, Україна та Ізраїль.
Протягом останніх п'яти років обсяги експорту українських озброєнь складали 3% від світового продажу (у 2005-2009 роках цей показник складав 2%).
Як говориться у звіті, Україна є третьою за обсягами постачань озброєнь для Китаю - у 2009-2014 роках туди експортувалися двигуни для військових літаків. Крім того, у 2014 році Україна постачала бронетехніку у Камерун та Нігерію.
Експорт зброї з РФ за останні десять років зріс на 37%.
Росія постачала зброю до 56 країн та бойовикам у східній Україні у 2010-2014 роках - зазначають у SIPRI.

Закупівлі озброєнь

До першої десятки країн-імпортерів зброї входять: Індія, Саудівська Аравія, Китай, ОАЕ, Пакистан, Австралія, Туреччина, США, Південна Корея та Сингапур.
За даними SIPRI, протягом останніх п'яти років зброю закуповували 153 країни, тобто дві третини всіх держав світу.
Протягом десяти років імпорт зброї до країн Європи скоротився на 36%.
"Події в Україні та Росії можуть суперечити цій тенденції після 2014 року. Кілька країн, які межують з Росією, почали збільшувати імпорт озброєнь", - йдеться у звіті.
У SIPRI відзначають занепокоєння ряду країн через розбудову армії у РФ, що мало наслідком закупівлю озброєнь для підвищення обороноздатності цих держав.
У 2014 році Польща імпортувала німецькі танки, крилаті ракети з США та самохідні гармати з Південної Кореї. Естонія закуповувала стару бронетехніку у Голландії, а Латвія - у Великобританії.
SIPRI оцінює обсяги постачань озброєнь без врахування їх вартості - через те, що кожен рік ці показники можуть суттєво відрізнятися, в організації готують п'ятирічні звіти, які б краще показували тенденції на світовому ринку зброї.

Вход
на сайт
Забыли пароль? Регистрация пользователя
Войти как
пользователь: