Пістолети на які не потрібен дозвіл

Якщо ви маєте намір купити пістолет для спортивної стрільби, самооборони або розваг, обов'язково слід враховувати положення чинного законодавства України, які регулюють використання пістолетів того чи іншого типу.

Отже, пістолети, на які потрібен дозвіл, крім вогнепальних бойових моделей:

  • травматичні;
  • газові;
  • пневматичні – окремі моделі.

Чи потрібен дозвіл на травматичний пістолет?

Право володіння травматичними пістолетами мають громадяни строго визначених категорій: службовці правоохоронних органів, судді, депутати, співробітники державних структур, члени громадських та державних формувань з охорони порядку, співробітники приватних охоронних підприємств, журналісти. Кожні три роки проходить перереєстрація куплених пістолетів. Варто відзначити, що травматичну зброю – пістолети з гумовими кулями – рекомендується використовувати на відстані не менше 3-х метрів. Стріляючи з ближчої відстані, людину можна позбавити життя.

Читайте також: Як отримати дозвіл на травматичну зброю

Чи потрібен дозвіл на газовий пістолет?

Що стосується дозволу на покупку і реєстрацію газових пістолетів, то його видають тим, хто досяг віку 18 років, і хто надає медичну довідку, в якій зазначено, що особа, якій вона видана, відповідає необхідним вимогам стану здоров'я.

Чи потрібен дозвіл на пневматичний пістолет

Говорячи про пневматичну зброю, потрібно відзначити, що без дозволів можна купити пістолети такого типу, калібр яких не перевищує 4,5 міліметра, і швидкість польоту кулі яких становить не більше 100 метрів в секунду. При цьому право володіння будь-якою пневматичною зброєю мають особи, які досягли 18-річного віку. Саме пневматичні пістолети калібру 4,5 мм найбільш поширені на українському ринку.

Варто відзначити, що пневматика – кепський варіант для самооборони, оскільки такі пістолети навряд чи зможуть зупинити злочинця під час нападу. У той же час після пострілу куля цієї зброї справить ефект пізніше – вона має високу проникаючу здатність, що може привести навіть до смерті людини. В цьому випадку стрільба буде трактуватися як перевищення заходів оборони і потягне за собою кримінальну відповідальність.

Пістолети без дозволу:

Всі ці пістолети не вимагають спеціальних дозволів з тієї причини, що законодавчо вони не визнані зброєю, яку виготовлено з метою ураження людини. При покупці ж пістолета для самооборони варто пам'ятати, що зброя самооборони повинна мати виражену зупиняючу дію. У цьому випадку значення має також вид пістолета. У зв'язку з цим потрібно підкреслити, що серед усіх пістолетів великою популярністю користуються моделі, які в точності повторюють дизайн бойової вогнепальної зброї. Такі моделі дуже часто дають психологічну перевагу своєму власникові і допомагають уникнути нападу.

Вхід
на сайт
Забули пароль? Реєстрація користувача
Увійти як
користувач: