Асоціація власників зброї закликала В.Захарченка не застосовувати її проти мітингувальників

Джерело:unn.com.ua

Українська асоціація власників зброї закликає міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка не допустити застосування вогнепальної зброї проти громадян, які протестують проти влади. Про це йдеться в заяві Асоціації, передає УНН.

"Пане Захарченко, висловлюємо Вам свою глибоку стурбованість подіями останніх днів у м. Києві. Під час жорсткого протистояння багато наших співгромадян, журналістів, працівників МВС, військовослужбовців ВВ отримали чисельні травми та поранення, у тому числі внаслідок порушення існуючих інструкцій при застосуванні спеціальних засобів.

Проте, особливе занепокоєння викликає Наказ №19/24796 за Вашим підписом, зареєстрований в Міністерстві Юстиції України 20 грудня цього року, який дозволяє правоохоронцям спецпідрозділу “Беркут” під час виконання наказів використовувати не тільки фізичну силу та спеціальні засоби, але й вогнепальну зброю", - йдеться у зверненні.

Вони звернулися до Віталія Захарченка як до керівника профільного відомства з вимогою унеможливити застосування вогнепальної зброї проти громадян України.

"Згідно Конституції України єдиним джерелом влади в Україні є народ і кожен працівник МВС, вступаючи до лав правоохоронців, складає присягу саме Народові України і зобов'язується його захищати.

Повідомляємо Вам про те, що численна спільнота українських власників зброї зайняла притаманну їй стриману і помірковану позицію, розуміючи, що в складний для України час необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства та утримувати баланс у суспільстві.

Тому ми вважаємо, що лишень припущення щодо можливості використання вогнепальної зброї проти громадян України – є абсолютно неприйнятним, бо може порушити хитку рівновагу", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, від 19 січня між мітингувальниками та працівниками МВС на вулиці Грушевського у столиці тривають масові сутички. Причиною цього стала відмова правоохоронців пропустити мітингувальників до будівлі Верховної Ради. Мітингувальники рушили з Євромайдану під будівлю Верховної Ради з вимогою відмінити так звані "диктаторські закони", прийняті парламентом 16 січня.

Вход
на сайт
Забыли пароль? Регистрация пользователя
Войти как
пользователь: